Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Šlachta popsal zbraň, se kterou hrozili Babišovi. Kdyby nebyla plynová, ustřelí člověku hlavu, říká odborník

Andrej Babiš: Pokusil se ho napadnout ozbrojený muž
Zdroj: Facebook Andreje Babiše
+ Další fotografie
Úřad vlády ČR

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) přiznal, že se ho pokusil napadnout ozbrojený muž. Útočník, který u sebe měl střelnou zbraň, nůž, hvězdici a policejní náramky, byl však zadržen na vrátnici Úřadu vlády ČR. Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta pro eXtra.cz popsal pistoli, kterou u něj policisté našli. Podle jeho slov mělo jít o plynovou verzi poloautomatická pistole pocházející z Izraele Desert Eagle.

„Přišel sem takovýhle borec a chtěl mě napadnout, měl tuhle kudlu, tu pistoli a policie ho zpacifikovala na vrátnici. I to se stává,“ šokoval premiér v demisi Andrej Babiš, když ve čtvrtečním videu prozradil tuto informaci.

Mluvčí pražské policie Jan Rybanský ČTK řekl, že o incidentu ví. „Víme o něm, zadokumentovali jsme ho a pražská policie ho prověřuje,“ řekl Rybanský.

Byl pořádně vyzbrojen

Muž se měl dostat až do budovy, ale zastavili ho na vrátnici. Byl vyzbrojen až po zuby. Kromě ninja hvězdice, pout, zlaté kreditky, nože, měl také pistoli Desert Eagle, která podle odborníka, kterého eXtra.cz oslovilo, ale nechce být jmenovaný, může člověku ustřelit i hlavu. Podobně redakci eXtra.cz odepsal i politik a bývalý policista Robert Šlachta. „Volal jsem člověku, který zbraně prodává. Je to Desert Eagle, ale plynovka. Ta se vyrábí právě v menší verzi než je klasický Desert Eagle,“ řekl Šlachta.

Zbraň byla dokonce k mání na serveru Aukro.cz. Replika pistole Desert Eagle - plynovka Retay Falcon 9mm se nabízela za 1 850 Kč. Cena klasického Desert Eagle se pak pohybuje od 62 000 až do 90 000 korun.

Muž je podle mluvčího podezřelý ze spáchání trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě a pokud bude odsouzen, hrozí mu až šestiletý trest odnětí svobody. V současné době je v lékařském zařízení v Bohnicích, byly zadány znalecké posudky z oboru zdravotnictví, uvedl mluvčí.

Agresor chtěl předat dopis

Policejní mluvčí k incidentu na Úřadu vlády doplnil, že muž se na vrátnici dožadoval osobního předání dopisu konkrétní osobě. Pracovníci Úřadu vlády mu ale vysvětlili, že to není možné a ať dopis nechá na vrátnici, že později dojde k jeho předání. Muž to podle policie rázně odmítl a dožadoval se osobního předání. „Jeho verbální agrese se začala stupňovat, na což zareagovali policisté ochranné služby a muže opakovaně upozornili, aby se choval slušně. Ten se na ně obořil a se slovy ´pojď na férovku´ si pravou rukou sáhl pod kabát, kde měl pistoli. Členové ochranné služby okamžitě zareagovali a muže z obavy, že zbraň použije, za pomoci donucovacích prostředků zadrželi a zbraň zajistili,“ popsal dnes policejní mluvčí.

Výhrůžkám Babiš čelí kvůli opatřením proti šíření onemocnění covid-19. Není to však poprvé. Již na konci února v pořadu CNN Prima News uvedl, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Muž byl nakonec zatčen ve Španělsku a byl obviněn z vydírání. Podezřelý se nakonec dohodl se státním zástupcem na dvouletém podmíněném trestu a soud dohodu schválil.

Související články

Další články