Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Výměna manželek StarDance 2019

Nejnovější kauzy

Šla sbírat vejce, našli ji v kaluži krve: Stařenku (76) připravil o život její kohout

Šokující
Nikdo si nedovedl vysvětlit, co se osudného dne na rodinné farmě v Austrálii mohlo stát. Příbuzní našli stařenku (76) na dvoře v kaluži krve. Ani přivolaní policisté nechápali, jakým způsobem zemřela. Až pitva ukázala, že o život ji připravil kohout!

Ne, tohle vážně není vtip! Záhadné smrti postarší Australanky (76) se policistům nedařilo přijít na kloub tak dlouho, až museli požádat o pomoc experty z Univerzity v Adelaide.

A nakonec byli ve svém snažení úspěšní. Během pitvy odhalili patologové dvě malé rány na noze. Vypravili se proto na farmu, aby zjistili, které ze zvířat je způsobilo. Byl to kohout!

Na stařenku zaútočil během sbírání vajec, zřejmě ho to rozzuřilo a začal ženu klovat. Trefil se přitom do křečové žíly a smrt pak byla pouhou otázkou minut. Téměř osmdesátiletá žena upadla do bezvědomí a vykrvácela. Když přišla pomoc, bylo už příliš pozdě.

„Díky tomuto případu jsme si uvědomili, jak jsou senioři zranitelní a jak snadné je poškodit křečové žíly. Lidé v pokročilejším věku už se rovněž rozzuřenému zvířeti tak lehce neubrání, nemusejí udržet rovnováhu,“ vysvětlil portálu abc.net.au profesor patologie Roger Byard.

Napadení zvířetem končící smrtí tak ojedinělá nejsou, zabití kohoutem je však světová rarita. Případy nejdou ani do desítek a většinou se staly malým dětem. Kohout totiž zobákem dokáže poškodit velmi křehkou dětskou lebku.

„Známe i případ, kdy kohout člověka podřezal čepelí připevněnou na noze. To se ale stalo během kohoutích zápasů,“ uzavřel Byard.

Mohlo by vás zajímat

Další články