Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Skvělý začátek, zpackané finále, vzkazují diváci tvůrcům seriálu Ultimátum po posledním dílu

Slovenský herec Ján Koleník v seriálu Ultimátum.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 6 fotografií
KRITIKA

Seriál Ultimátum který koprodukuje Česká televize ve spolupráci se slovenskou televizí JOJ, se dočkal premiéry posledního dílu. Seriál, který měl velmi slibný start, co se sledovanosti týče, a diváci jej přijali vcelku dobře, ale s postupem času oblibu diváků ztrácel. Jak hodnotí lidé finální díl na sociálních sítích a filmovém webu ČSFD? Po poměrně nadšených začátečních reakcích jsou ty konečné spíše negativní.

V době, kdy probíhá zasedání zemí Visegrádské čtyřky, dojde k únosu slovenského ministra vnitra. Příběh, který byl natáčen během koronavirové pandemie, se odehrává v Bratislavě. První díl Ultimáta odvysílala Česká televize v neděli 3. dubna. První díl tehdy dosáhl mimořádné sledovanosti, když si jej pustilo více než 1,2 milionu diváků. Seriál však také okamžitě schytal kritiku za předabované slovenské herce.

„Napínavé, za mě super! Ale jen prosím nedabovat slovenské herce! Znám skoro každého a slyšet jiný hlas je prostě šílený,“ psali tehdy diváci na Facebooku. „Doma nás to bavilo, jen ten dabing je fakt příšerný,“ napsal další. „Nechápu ten dabing. Koleník má nádherný hlas, bylo by lepší nechat je mluvit svými hlasy a ne je předabovávat!“ připsali další.

S každým dalším dílem se sledovanost postupně snižovala, předposlední epizodu podle webu Mediaguru vidělo minulou neděli už jen něco přes půl milionu diváků. A je to vidět jak na reakcích na sociálních sítích České televize, tak třeba na webu ČSFD.cz. Poslední díl tam schytává doslova zdrcující kritiku, hlavně co se týče výkonu scenáristů. "Hloupější, překombinovanější a neuspokojivější závěr jsem v seriálu neviděla už několik let, jestli vůbec. Všechno, co se za sedm dílů stalo, se v posledním dílu rozpadá a přestává dávat smysl," píše na výše zmíněném webu divačka s přezdívkou Anet21.

A není jediná. "Na povrch vyplavaly všechny scenáristické nedostatky, diletantství a díry. Je to velká škoda už jen z důvodu profesionálně odvedené produkce," píše uživatel Martinius. "Byla chyba natáhnout to na tolik dílů. To se fakt nepovedlo, škoda. Skvělé herecké obsazení," píší zase diváci na facebookové stránce České televize. Ne všichni jsou však kritičtí. "Napínavé až do konce, super seriál. Užila jsem si ho, skvělé herecké obsazení, jsem zvědavá, co nám ČT1 připraví příští neděli," píše další z divaček na Facebooku.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy