Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Skvělý rok Marka Ztraceného: Třikrát vyprodaný Eden a vítězství ve Slavíkovi

Marek Ztracený.
Zdroj: eXtra.cz/ Jiří Schott
+ Další 4 fotografie
Český slavík

Zpěvák Marek Ztracený (37) bere v anketě Český slavík opět zlato! Sošku za nejlepšího zpěváka převzal z rukou Jiřiny Bohdalové. Ve svém proslovu, který ze sálu vysílala TV Nova, poděkoval fanouškům a nezapomněl ani na svou krásnou ženu. Připomeňte si s námi poslední rok talentovaného zpěváka a skladatele - od jeho loňského vítězství v hudební anketě až po vyprodaný Eden. Na druhém místě se umístil Vojtěch Dyk a bronz bral již podruhé v ten samý večer Richard Krajčo. První bronz totiž přebíral za kapelu Kryštof.

Máme tu nového Karla Gotta? Zpěvák a otec Marek Ztracený se stal opět zlatým Českým slavíkem. Doufejme, že letos se tak krásný moment obejde bez hořké pachuti, který měla loňská výhra. Co se tehdy stalo?

Sexuální predátor

Pouhý den poté, co poprvé v životě získal Zlatého slavíka a stal se zároveň absolutním Slavíkem, se do zpěváka pustila organizace Konsent, která boří mýty o sexu a sexuálním násilí. Sama šéfka organizace Johanna Nejedlová vytáhla Markovu šest let starou píseň Stává se to i v lepších rodinách, ke které uvedla, že nerespektuje ženy, a ze Ztraceného tak pár hodin po Slavících udělala sexuálního predátora.

"To takhle Marek Ztracený chtěl složit vtipnou písničku o tom, jak jde chlap na deset piv, ale nějak si jich asi sám Marek dal deset a složil omylem písničku o rapeculture. Gratuluju ke Slavíku, ale není to moc funny, s Konsent rádi vysvětlíme proč," napsala tehdy zakladatelka a výkonná ředitelka organizace Konsent Johanna Nejedlová na Twitter.

"Na text jsme narazili na Twitteru, kde ho někdo sdílel už v pátek večer (pozn. red. - v tento večer se vyhlašovali vítězové ankety Český slavík 21). Ujišťuji vás, že kdybychom se o textu písně dozvěděli dřív, tak bychom to i dřív řešili. Text písně byl nešťastný. Žena říká ne, brečí, přesto ji muž přiměje k tomu mít s ní sex. Bohužel to není žádná legrace, ale znásilnění, které způsobuje dlouhodobá traumata a může být klasifikováno jako trestný čin. V rámci naší práce považujeme za důležité upozorňovat na problematické výroky lidí, kteří mají možnost ovlivňovat veřejnost - politiky a političky, i další osoby působící ve veřejné sféře - obzvlášť pokud jejich vyjádření mohou způsobovat normalizování takového chování, což text písně dělal,” odpověděla na přímé dotazy eXtra.cz Nejedlová, která přiznala, že Ztraceného před vydáním svého příspěvku sice nekontaktovala, už spolu ale díky aktivnímu zpěvákovi komunikují.

Zdrcený zpěvák

V podobném duchu situaci okomentoval i sám Ztracený, kterého obvinění ze sexuálního predátorství doslova zdrtila. Redakci eXtra.cz navíc přiznal, že se kvůli příspěvkům Nejedlové sám stal terčem nechutných útoků. "Naprosto odsuzuji znásilnění v jakékoli podobě a jsem připravený podpořit jakýkoli projekt, který se touto problematikou zabývá. Jako empatický člověk si uvědomuji, že text pro někoho, kdo takto traumatizující zážitek má, může vyznít nevhodně, a píseň stáhnu ze všech streamovacích služeb," řekl pro eXtra.cz s tím, že jeho samotného překvapilo, že proti němu někdo vytáhl tak starou písničku, kterou navíc už roky živě nehrají.

Nyní se ji navíc rozhodl postupně stáhnout ze všech streamovacích služeb. "Je zvláštní, že dlouhá léta píseň nikomu nevadila a měla pozitivní reakce, a až po mé výhře v Českém slavíkovi se někomu hodí. Trochu to až působí, jako by toho někdo rád využil pro zviditelnění, protože si nedokážu vysvětlit, proč mě s ní tento spolek nekonfrontoval dřív," prohlásil Marek. Nakonec se situace uklidnila a po čase se na celou kauzu tak nějak pozapomnělo.

Vyprodaný Eden

Ačkoli nezačal Markův rok přiliš zvesela, všechno zlé se dobré v obrátilo. Zpěvákovi se totiž povedla úžasná věc - dvakrát po sobě dokázal se svým týmem vyprodat fotbalový stadion Eden, kam se vejde více lidí než do O2 areny. Koncerty se tam odehrají příští rok v červnu.

"Opravdu jste skoupili fotbalový stadion Eden za hodinu? Pořád tomu nemůžu uvěřit a bojím se, že se z toho krásného snu probudím. Byla to strašná smršť! V 19:00 začal oficiální prodej a po hodině bylo přes 30 000 lístků pryč. Jsem jako v Jiříkově vidění a snad nikdy jsem nebyl dojatější a neměl takový adrenalin," napsal dojatý Ztracený na Facebooku.

Po prvním úspěchu se zpěvák rozhodl uspořádat ještě druhý koncert - jen pár dní po tom prvním. A i tato událost díky masivnímu zájmu fanoušků byla znovu vyprodána během dvou hodin. "A můžete nám říct, co teď asi tak máme dělat? Vyprodali jste fotbalový stadion Eden i podruhé. Dalších 32 000 vstupenek, tentokrát za 120 minut. Jen těžko se mi hledají slova a možná mi to ještě nedošlo. Každopádně už teď vím, že zhruba 65 000 z vás jste v tuhle chvíli součástí něčeho, co se zapsalo do historie české hudební scény nejspíš navždy! Což je krásné, ale taky to nejméně důležité," oznámil Marek na Instagramu. Fanoušci si nakonec vybojovali i třetí, poslední termín koncertu. Ačkoli ještě není stadion komplet vyprodaný, zbývají už jen poslední lístky.

Související články

Další články