Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Skvělá zpráva od dcery Josefa Laufera: Velká vánoční naděje

Skvělá zpráva od dcery Josefa Laufera: Velká vánoční naděje
Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 9 fotografií
VÁNOČNÍ ZÁZRAK
Už devět měsíců je zpěvák Josef Laufer (81) upoután na nemocniční lůžko, když se mu po operaci srdce vážně přitížilo a řadu měsíců strávil i v umělém spánku. S blížícími se vánočními svátky je sice jisté, že se z uzavřeného oddělení špitálu k rodinnému štědrovečernímu stolu nedostane, jeho dcera Ester má přesto důvod k radosti.

Ester Lauferová vyhlíží naději

„Podle mě budou mít letos komplikované Vánoce úplně všichni, takže i já, a to bez ohledu na to, jestli rodiče jsou nebo nejsou nemocní. Táta bude v nemocnici, to je dané. U něj je zdravotní riziko velmi vysoké, což je ale pro všechny. A co se týče mámy, tak pokud se všechno povede, vyjdou všechny testy, aspoň maminka by mohla být s námi na Štědrý den doma,“ doufá Ester Lauferová

Irena Greifová (81), která je manželkou Josefa Laufera již 50 let, má dlouhodobé zdravotní problémy.

Zdravotní potíže

Již před několika lety upadla do toxického šoku a že se ještě někdy vrátí ze špitálu domů, nikdo nevěřil. Selhávala jí játra, ledviny i vědomí, prodělala operaci střev, bez přístrojů skoro neměla šanci na přežití. Zpěvák ji tehdy už pomalu oplakával. A přesto se povedl zázrak a vrátila se do života.

Nyní však potřebuje nepřetržitou péči, zůstává tedy v zařízení pro dlouhodobě nemocné, kde se o ni starají.

Vzpruha pro rodinu

Pro rodinu by byla velká vzpruha, kdybychom mohli mít maminku na Vánoce doma. Závisí na testech, na celkové situaci. Mým hlavním cílem ale je, aby se rodiče dostali domů skutečně až ve chvíli, kdy to bude pro jejich zdraví opravdu dobré. Rozhodně nechci, aby šli domů co nejdřív, ale až když to skutečně půjde. Nechci udělat žádnou chybu, ohrozit je,“ vysvětluje Ester.

„Moje jediné vánoční přání je vlastně to, aby byli maminka i tatínek v pořádku. Přeju si to každodenně, je to momentálně i můj jediný cíl. Lidí, jako jsem já, o kterých se neví a nepíše a také mají strach o své rodiče, je ale spousta,“ ví své.

Josef Laufer je velmi pozitivní

Otce již delší dobu kvůli covidu, který by ho mohl vážně ohrozit (zatím ho naštěstí neprodělal), nemůže navštívit. Předtím u jeho lůžka každý den trávila několik hodin.

„Můj táta je nejpozitivnější člověk na světě. Nikdo nemá rád život tak jako on. Už jenom kvůli němu musím doufat a být stejně pozitivní. Je třeba věřit, že všechno bude dobré, a snažit se pro to udělat maximum,“ řekla nám Ester již v listopadu.

Zpráva o zdravotním stavu

Má oslabenou imunitu, ale jinak je relativně zdravotně v pořádku. Musí se jen udělat vše pro to, aby nedostal covid on ani zdravotnický personál kolem něj. Tomu jsem nehynoucím způsobem vděčná. Všichni, kteří se o otce denně starají, pouští mu muziku, jsou skvělí. Vím, že takové chování není úplně všude a úplně automatické, tak si toho o to víc vážím,“ dodala.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy