Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Skvělá zpráva nejen pro hráče. Do Česka míří stabilní a rychlý internet

Zdroj: CETIN
+ Další 4 fotografie

Stabilita a rychlost připojení jsou vlastnosti, které jsou naprosto klíčové pro hraní online multiplayeru. Platí to jak pro soutěžní a profesionální hráče, tak i pro normální hraní s přáteli nebo náhodnými spoluhráči. Stejné požadavky na kvalitu sítě jsou kladeny i na komfort běžného využívání multimédií a IPTV, streamování, sledování videí ve 4K rozlišení či stahování velkých objemů dat.

Vyzkoušeli jsme, jaká je reálná rychlost připojení k internetu na metalickém vedení při použití výstavby FTTC (optika dovedená do předsunutého DSLAMu). Na místě akce jsme na domácí přípojce sítě CETIN naměřili rychlost přesahující 250 Mbit/s. Ukázali jsme další příklady využití technologií VDSL2 a VDSL3 a vyzkoušeli jsme si i rychlost stahování 21,5 GB hry.

Hráči zároveň testovali, jak se liší herní zážitek v závislosti na použité technologii připojení a simulovaných podmínkách. Demonstrace lagování proběhla na nejhranější progamingové hře Counter Strike Global Offensive, která vyžaduje nejlepší možné podmínky k maximálnímu výkonu. Příliš dlouhá reakční doba, tzv. lagování a nebo také packet loss, jsou nejběžnější negativní projevy při nevhodném připojení, ke kterému dochází například přes Wifi při špatném počasí. Akci moderoval streamer a progamerské číslo 1 Ivan „Dev1“ Lazarov.

** “Dobrý internet je neoddělitelnou součástí každého hráče, vysoké rychlosti jsou určitě vždy super, ale jako pro zaníceného hráče je pro mě priorita stabilní internet bez lagů. Kdo si vzpomíná na časy, kdy tahal jednu mp3ku půl hodiny, jaké to je mít ji teď v PC za skoro milisekundu, ale jako hráč a bývalý progamer u mě bude mít vždy přednost dobrý ping, který je u nové VDSL3 technologie na vysoké úrovni i když taháte několik gigabajtů velkou hru," řekl Dev1.**

V roce 2015 zahájil CETIN rozsáhlé investice do své infrastruktury v celkové výši 22 miliard korun do rozvoje telekomunikačních sítí. Investiční program je naplánovaný na dobu 7 let a umožní tak skutečně zásadní skok v kvalitě připojení, zejména díky novým uličním rozvaděčům FTTC. Plány na výstavbu v konkrétních lokalitách jsou připraveny až do roku 2022. Výstavba se nezaměřuje jen na „vyzobávání třešinek“ nebo pouze na pokrývání velkých měst, ale CETIN významně staví i v menších obcích.

Poptávka po rychlejším připojení souvisí s rozšířením zájmu zákazníků o nový obsah, zejména pak o IPTV, multimediální obsah a streamované video. CETIN věnuje velkou pozornost a značné investice do své infrastruktury a na zkvalitnění a zrychlení sítě pracuje kontinuálně tak, aby obchodní partneři měli možnost využívat stále lepších služeb a nabízet je dále svým zákazníkům.

Související články

Další články