Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Skvělá práce pražských celníků: V letadlech z Číny zadrželi materiál na výrobu drog za miliardu!

úlovek
Dvě zásilky, ve kterých se nacházely tři tuny látky na výrobu drog. Takový úlovek mají za sebou pražští celníci, kteří zásilky označené za celulózu zadrželi v letadlech z Číny. Nalezená látka se využívá k výrobě amfetaminů. Ředitel pražského celního úřadu Josef Vachtl řekl České televizi, že z látky by bylo možné vyrobit drogu za více než miliardu korun.

Takový případ zde ještě nebyl zaznamenán, jedná se o naprostou novinku. Látka se k nám dostala ve dvou zásilkách o velikosti 1,5 tuny. Ze zadržené látky by mohlo být vyrobeno až 1 800 kilogramů amfetaminu.

Pro český trh s drogami zásilka zřejmě určena nebyla, bližší okolnosti případu nyní vyšetřuje policie. Objem nalezené látky je podle celníků mimořádný.

Právě Čína bývá často zdrojem nových látek potřebných k výrobě drog. Nové látky často nebývají zákonem zakázány, to překupníci hojně využívají k obcházení protidrogových zákonů. Ačkoliv u nás je hlavní drogou pervitin, v jiných zemích je amfetamin velmi oblíbený, jde o drogu, která je v zahraničí hned po marihuaně využívaná nejvíce. Vyrábí se i u dvou ze čtyř našich sousedů, a to v Německu a Polsku.

Související články

Další články