Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Skvělá fotka na památku: Papež František už má svého malého dvojníka, ale tomu se audience u Svatého otce dvakrát nelíbila

Malý dvojník velkého muže.
Zdroj: Profimedia.cz

Říká se mu „pope idol“ podle vzoru pop idol – popový idol, kdy „pope“ znamená papež. Ale je to skoro až nelichotivá přezdívka, protože tento muž je momentálně slavnější a oblíbenější než všechny hvězdy šoubyznysu. Šílí z něj miliardy lidí na světě a každý se chce aspoň dotknout cípu jeho roucha.

Papež František (77) má v oblibě dost netradiční věci, tedy na papeže. Tak třeba chodí pěšky, z čehož je jeho ochranka na mrtvici. Pak si taky nezavírá sklo ve svém papamobilu a ještě do něj zve na projížďky okolojdoucí, z čehož je jeho ochranka na dvě mrtvice, a ještě ke všemu hlásá, že požehnání ve svém vztahu dojdou i homosexuálové, z čehož není na mrtvici nikdo normálně smýšlející, ale uvědomte si, že to nahlas říká hlava katolické církve. Ještě před dvěma lety věc naprosto neslýchaná.

Není divu, že věřící a i nevěřící tohoto muže považují opravdu za svatého, „pope idol“ neví doslova, kam dřív skočit, protože setkat se s ním chtějí úplně všichni. A dokonce podle něj oblékají své děti. Paola Ciabattini, matka devatenáctimě­síčního syna, se vypravila na jeho kázání, kde zrovna hovořil o míru a o lásce i mezi homosexuálními páry, a nechala papeže pochovat své dítě. Ale malý Daniele De Sanctis ještě nemá z papeže rozum a ani takto božský člověk nezastavil vyděšené slzy svého malého dvojníka.

Kdyby to dítě vědělo, že se právě setkalo s nejvlivnějším žijícím mužem… Teď mu nezbyde nic jiného než rychle vyrůst a pak se svými fotkami chlubit ve škole. Nebo radši ne.

Související články

Další články