Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Skutečný příběh V zajetí démonů: Rodina Perronova v duchy zamořeném domě prožila peklo

Zdroj: Michael Tackett/archiv Warrenových
+ Dalších 9 fotografií
realita
Snímek V zajetí démonů se řadí mezi horory, které byly natočeny podle skutečné události. Rodina Perronových z Rhode Islandu si v domě plném duchů prožila v sedmdesátých letech skutečné peklo. To, co zpočátku vypadalo jako zcela neškodné soužití s neznámými entitami, se rychle změnilo v boj s démony.

Když v roce 2013 vyšel horor V zajetí démonů, setkal se s okamžitou přízní kritiků i diváků. Režisér James Wan je známým mistrem tohoto žánru a ve filmu neponechal nic náhodě. Vše diskutoval s Lorraine Warren, která společně s manželem Edem duchy a démony vymítala, i s rodinou Perronových. Z jejich skutečného příběhu, který byl ve snímku lehce upraven, mrazí.

Klidný počátek hrůzy

V roce 1971 se Perronovi nastěhovali do domku v Harrisville. Manželé a jejich pět dcer neměli tušení, že si pořídili dům, kde je silná paranormální aktivita. Podivnosti se začaly dít prakticky ihned po jejich nastěhování, nikdo jim ale nepřikládal velkou váhu. Přítomné entity totiž nedělaly nic, co by napovídalo tomu, že chtějí rodině ublížit. Pouze koště se objevovalo jinde, než kam ho matka Carol položila, a všichni sem tam slýchali podivné zvuky.

Hrůza začala poměrně brzy nabírat na obrátkách, kromě podivných zvuků totiž rodina začala duchy brzy i vídat. Většina z nich byla dle jejich výpovědí neškodná, někteří ale byli naštvaní a podle toho se i chovali – rodinu strašili.

Strašlivé pátrání

Carol Perron se rozhodla, že si o domě plném duchů zjistí víc. Při pátrání po jeho historii zjistila, že byl celkem 8 generací jedné rodiny, kterou ale stíhala jedna tragédie za druhou. Několik dětí se utopilo v nedaleké zátoce, jeden člověk byl zavražděn a pár dalších se oběsilo v podkroví.

Jakkoliv byly věci, které se Carol při pátrání po historii domu dozvěděla, děsivé, nemohla tušit, že jedna z entit půjde po krku přímo jí. Batsheba Sherman se považovala za paní domu a v Carol viděla konkurenci, které bylo potřeba se zbavit. Batsheba byla zlá už za svého života, existují důkazy, že zavraždila dítě svého souseda, nikdy za to ale nebyla potrestána.

Ed a Lorraine Warrenovi

Když Perronovi začali prožívat skutečná muka, jakými bylo hýbání postelemi, smrad shnilého masa, neustálý pocit, že je někdo sleduje, a dokonce pokusy duchů znásilňovat dcery, povolali si na pomoc Eda a Lorraine Warrenovi. Manželé a vyšetřovatelé paranormálních jevů do domu přijeli hned několikrát a byli to právě oni, kdo rodině nakonec skutečně dokázal pomoct. Jedna seance vedená Lorraine se ale nepovedla a vedla k dalším hrůzným událostem.

Během seance byla Carol Perron posedlá duchem. „Tajně jsem tu seanci sledovala, i když jsem neměla. Myslela jsem si, že omdlím. Máma mluvila cizí řečí a hlas, který z ní vycházel, nebyl její. Židle, na které seděla, se vznesla a máma byla vymrštěna přes celou místnost,“ popsala nejstarší z pěti Perronových dcer Andrea.

Rozdíl mezi filmem a realitou

Největším rozdílem mezi snímkem a realitou je, že ačkoliv Warrenovi Perronovým pomohli, hlava rodiny otec Roger je vyhodil. Bál se totiž o psychické zdraví své ženy. Duchové nebyli zcela zahnáni, rodina ale neměla peníze na přestěhování, a tak šetřila až zhruba do poloviny osmdesátých let, kdy dům prodala a koupila si jiný, jehož historii si předem prověřila.

Související články

Další články