Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Skutečný příběh Evy Braunové: Z obyčejné asistentky manželkou Adolfa Hitlera

Zdroj: Facebook
+ Dalších 19 fotografií
diktátorova žena
Ještě než se Eva Braunová (†33) stala manželkou Adolfa Hitlera (†56), byla to zcela obyčejná dívka, která žila zcela obyčejný život. Tím, že se znala se správnými lidmi a byla prototypem německé krásky, se už v brzkém věku seznámila s mužem, který obrátil celý její život vzhůru nohama.

Eva Braunová se narodila 6. února 1912 v Mnichově. Byla prostřední dcerou učitele Friedricha Brauna a Franzisky Braunové. Její dětství a dospívání probíhalo téměř stejně, jako u každého dospívajícího člověka v tehdejší době. Velký zlom přišel až v jejích 17 letech.

Když bylo Braunové 17, přijala práci na pozici asistentky v ateliéru oficiálního fotografa Národně socialistické německé dělnické strany Heinricha Hoffmanna. Díky tomu se v roce 1929 seznámila s Adolfem Hitlerem, kterého velmi zaujala. V následujících několika letech ji často zval do kina či na luxusní večeře. Až po 7 letech stýkání se v roce 1936 Eva nastěhovala k Hitlerovi do Berghofu. Ačkoliv spolu žili a byli pár, na veřejnosti se společně objevovali jen sporadicky. Vůdce se totiž bál, že pokud veřejně přizná vztah, bude to mít negativní dopad na jeho popularitu mezi ženami.

Kromě toho, že Braunová vedle Hitlera podle dostupných informací zešílela a nemohla vystát jeho nepřítomnost a zaneprázdněnost, přišla díky němu i o starší sestru Ilse. Ta byla k nacismu velmi skeptická, Evu v Berghofu navštěvovala jen sporadicky a později ji úplně zavrhla s tím, že se z ní po boku diktátora stala arogantní a povrchní žena. S mladší sestrou Margaret, které všichni přezdívali Gretl, měla Eva naopak díky svému stylu života vztah lepší. Gretl totiž byla stálou součástí Evina doprovodu a dokonce si v roce 1944 vzala důstojníka SS Hermanna Fegeleina. Ten se ale pouhý rok po svatbě pokusil uprchnout a tak ho nechal Hitler zastřelit. Braunová ho původně bránila, ovšem po zjištění, že jí okradl o šperky a její sestru podváděl, se ho zastávat přestala. Gretl tou dobou byla ve vysokém stupni těhotenství a následně porodila holčičku, kterou pojmenovala na počest své sestry Eva.

Psalo se 29. dubna 1945, když se Evě Braunové splnilo její největší přání. Z obyčejné milenky se stala manželkou Adolfa Hitlera. Stalo se tak v jeho bunkru v Berlíně, kam uprchli. Štěstí německé krásky však dlouho nevydrželo. Po zjištění, že Berlín bude brzy obsazen Rudou armádou, se novomanželé rozhodli společně spáchat sebevraždu. Evu přežily nejen její sestry, ale i rodiče, kteří zemřeli 22. ledna 1964 a 13. ledna 1976 v Bavorsku.

Související články

Další články