Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Skutečné výsledky Českého slavíka ODHALENY: Takhle by dopadl, kdyby se nešachovalo s hlasy!

Jak by nezměněné hlasy zamíchaly s pořadím vítězů?
Zdroj: Facebook.com / Machan ,Hykl, Cncenter / CNC / Profimedia
+ Další 2 fotografie
Takový skandál a ostudu každoročně vyhlašovaná anketa Český slavík ještě nezažila! Pořadatelé letos vzali výsledky hlasování do svých rukou a znevýhodnili tak skupinu Ortel i jejího zpěváka Tomáše Ortela (41). Když to prosáklo na povrch, začali se někteří umělci bouřit a ocenění vracet. Pořádající agentura tlak neustála a původní výsledky nakonec zveřejnila!

Přestože není Ortel mezi českými umělci zrovna v oblibě, neznamená to, že budou vyhrávat v jejich neprospěch! Jako první se ozvala skupina Kabát v čele s Pepou Vojtkem (52), které se nelíbilo, že pořadatel Českého slavíka manipuloval s hlasy. Agentura Musica Bohemica to zdůvodnila tím, že se fanoušci skupiny Ortel domlouvali na Facebooku, což je v rozporu s pravidly hlasování.

Nesouhlas s tímto postupem vyjádřili postupně i Karel Gott (78) a Michal David (57). Kabát a David dokonce hodlali Slavíka vrátit a převzít ho zpět, až bude prokázáno, že vyhráli právem a ne na úkor Ortelu. Organizátor původně zveřejnit neupravené výsledky odmítl, ale po vlně stížností nakonec povolil.

„Skupina Kabát dnes vrátila pořadateli ankety Zlatého slavíka za rok 2017 (viz její prohlášení). Protože letošní Slavík vzbudil mimořádný zájem a stále budí diskuze, rozhodli jsme se zveřejnit počty hlasů před zásahem pořadatele,“ uvedl ředitel agentury Musica Bohemica Jaroslav Těšínský.

Takhle vypadaly výsledky v dotčených kategoriích před zásahem pořadatele:

Skupina

  • Ortel: 36 146 hlasů
  • Kabát: 31 072 hlasů
  • Chinaski: 18 783 hlasů

Zpěvák

  • Karel Gott: 40 529 hlasů
  • Tomáš Ortel: 31 086 hlasů
  • Michal David: 17 993 hlasů

„Na jedné straně chápeme za dané situace postoj skupiny Kabát i Michala Davida, na druhé straně ale trváme na svém rozhodnutí, že k porušení pravidel hlasování došlo, že zásah byl oprávněný a na zveřejněných výsledcích nebudeme nic měnit,” řekl dále Těšínský.

Jak je patrné, Tomáši Ortelovi a jeho skupině by náleželo první místo v kategorii skupina a druhé místo v kategorii zpěvák. Na druhé místo by tak odsunuli Kabáty a na třetí Michala Davida.

Jsme zvědaví, zda nejslavnější česká rocková skupina a král diskoték dodrží své slovo a skutečně vymění své Slavíky za stříbrného a bronzového. Otázkou také je, zda jim to pořadatel vůbec umožní. Tak uvidíme!

Související články

Další články