Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Skutečné tváře hororových monster: Přeměnit pohledné herce ve zrůdy trvalo i hodiny

Skutečné tváře hororových monster: Přeměnit pohledné herce ve zrůdy trvalo i hodiny
Zdroj: New Line Cinema / 360 Pictures Inc.
+ Dalších 16 fotografií
fotogalerie
Postavy, které nám v hororech na televizních obrazovkách dlouhá léta nahánějí husí kůži a způsobují noční můry, jsou skutečně děsivé. Někoho k smrti vystrašila Samara z Kruhu, jiní se dodnes bojí usnout po zhlédnutí Noční můry v Elm Street, protože se bojí Freddyho Kruegera. Pod maskami se však skrývají zcela obyčejní lidé, kterých byste se bez práce šikovných maskérů neděsili ani v nejmenším.

Hororových postav, které divákům nahánějí dlouhá léta strach a způsobují traumata, je nespočet. Samara z Kruhu, Freddy Krueger z Noční můry v Elm Street či Pennywise z filmu To a další. Tyhle fiktivní příšery mají na svědomí spoustu probdělých nocí a vykřičených hlasivek.

Jakmile ale na natáčení padla poslední klapka a herci odložili své zrůdné kostýmy, změnili se k nepoznání. Například představitel Michaela Myerse je dnes už sympatický stařík, který se své role, již původně ztvárnil v roce 1978, dodnes nevzdává. I po sedmdesátce hraje v pokračování legendárního vraha.

Hodiny práce

Práce některých maskérů je opravdu náročná a aby vás herci skutečně vyděsili, je potřeba, aby se na jejich vzhledu pracovalo i několik hodin. Z normálních lidí se pak stanou stvoření, ze kterých se vám hrůzou rozbuší srdce. Do galerie se podívejte na reálné tváře hororových postav.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy