Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Skutečná Líza? Simpsonovi předpověděli projev Grety Thunberg i její spor s Trumpem

Skutečná Líza? Simpsonovi předpověděli projev Grety Thunberg i její spor s Trumpem
Zdroj: extra.cz
+ Další 3 fotografie
ochrana
Populární kreslený seriál Simpsonovi je známý nejen díky žlutým postavičkám, ale i proto, že už několikrát předpověděl budoucnost. Fanoušci seriálu si nyní všimli, že animák předpověděl další zásadní událost. Tou je projev Grety Thunberg (16), během něhož mluvila o změnách klimatu, kolabujících ekosystémech a umírajících lidech.

Simpsonovi jsou jedním z nejpopulárnějších seriálů. Ani po letech jeho obliba neklesá a fanoušci už několikrát zjistili, že tvůrci v něm už mnohokrát předpověděli budoucnost. Šlo například o nález tříoké ryby, kterou Bart nalezl ve springfieldském jezeře a která byla později skutečně nalezena v Argentině, paradoxně ve vodách, do kterých odtékal odpad z jaderné elektrárny.

Předpovězených situací bylo víc. V Simpsonových se léta před skutečným vynálezem objevila autokorekce v telefonu či chytré hodinky. Seriál předpověděl i epidemii eboly, konec seriálu Hra o trůny a také to, že se Donald Trump stane prezidentem USA. Nyní se ukazuje, že tvůrci očekávali i projev mladinké aktivistky Grety Thunberg

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

V jedné z epizod seriálu Simpsonovi se Líza dostala do deprese poté, co zjistila, že budoucnost Springfieldu je kvůli globálnímu oteplování stinná. Před třídou přednesla stejně emocionální projev, jaký před státníky pronesla před pár dny Greta. Podobně zoufalou řeč měla i v jediném snímku o Simpsonových, lidé její slova ale brali na lehkou váhu.

Díl seriálu z roku 2000 pak ještě ukazoval Lízu v Bílém domě, kterak hovoří o rozpočtové krizi, kterou způsobil prezident Donald Trump. Stejně jako Líza měla s hlavou USA v seriálu problém, do sporu se s ním dostala i Greta, která ho sice pouze probodla pohledem, on si ale neodpustil jízlivý status na Twitteru.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy