Nechutné zvěrstvo se stalo v Británii. Třiačtyřicetiletá Amanda Hutton tam týrala hladem svého čtyřletého syna Hamzaha Khana a poté téměř dva roky žila s jeho mumifikovaným tělíčkem. Bestie. Jak jinak nazvat ženu, která utýrá k smrti své dítě a potom se jej rozhodne mumifikovat, aby nepřišla o přídavky od státu?

Poté, co malý Hamzah, jehož růst byl v důsledku nedostatku jídla dost opožděný, v roce 2009 zemřel, jej jeho matka, bývalá zdravotní sestra, umístila do postele vedle jeho plyšového medvídka. Tělo dítěte bylo nalezeno až v roce 2011, když dva sociální pracovníci navštívili Amandin dům v Bradfordu, aby vyšetřili stížnost sousedů, že se na jejich pozemku objevují špinavé plenky. Okamžitě ucítili v domě zápach a upozornili policii na to, že se tu děje něco nekalého. Vyšetřovatelé uvedli, že v domě byla neskutečná špína, hromady odpadků, hniloba a všude poletovaly mouchy.

„Kromě toho jsme v ložnici Amandy Hutton našli mumifikované tělo dítěte,“ uvedl vyšetřovatel. Ve zprávě státního žalobce bylo uvedeno, že chlapec měl na sobě oblečení pro kojence a jeho tělesný vývoj byl srovnatelný s batoletem ve věku dvanácti až osmnácti měsíců, i přesto, že zemřel ve čtyřech letech.