Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Skupina Monty Python přišla o milovaného člena: Terry Jones podlehl demenci

Zdroj: csfd
+ Dalších 9 fotografií
smrt
Britská komediální skupina Monty Python přišla o Terryho Jonese. Ten v 77 letech podlehl demenci, kterou trpěl dlouhá léta. Smutnou zprávu potvrdil jeho agent, informace přišla krátce poté, co se veřejnost dozvěděla, že Jones už kvůli nemoci nemůže ani mluvit.

Velšský komik a režisér Terry Jones byl jedním z členů zábavní skupiny Monty Python, která vznikla v roce 1969. Jejich prvním úspěchem byla práce na komediálním seriálu BBC, který se stak hitem. Tehdy méně známou šestici komiků si lidé okamžitě zamilovali.

Skupinu zasáhla tragická událost už v roce 1989, kdy na onen svět odešel první člen. Ačkoliv i nadále vystupovala, kolegové uznávali, že bez zesnulého Grahama Chapmana to není ono. Poslední společné vystoupení proběhlo v roce 2015, skupinu si lidé ale dodnes pamatují.

Terry Jones podle informací, které sdělil jeho agent britským médiím, zemřel v důsledku vzácné formy demence. Ta ho prý připravila i o schopnost verbálně komunikovat, diagnostikována mu byla roku 2016 a pak šlo vše z kopce.

Největší úspěchy

Kromě toho, že si Terry Jones zahrál v nespočtu filmech s hlavním názvem Monty Python, měl na kontě především řadu režisérských úspěchů. Mezi ně se jmenovitě řadí například snímek Život Briana nebo snímek Monty Pythonův smysl života, za který na filmovém festivalu v Cannes dostal zvláštní cenu velké poroty.

Související články

Další články