Spekuluje se o tom, že Waldemar Malík v plzeňské věznici spáchal sebevraždu. Každopádně je po smrti, o čemž jako první informoval Expres.cz, kterému to potvrdil starosta obce Malé Hradisko Marian Fiedler.

„Vím to krátce, volali mi to novináři. Ale jestli to ukončil sám, to mi nikdo nepotvrdil. Nikomu nic rozhodně nepřeju zlého, ani smrt, ale opravdu si po tom, co mi provedl, myslím, že boží mlýny melou. Teď budu čekat, až mi to přijde oficiálně od soudu,“ řekla eXtra.cz Veronika Zelníčková, které evidentně spadl kámen ze srdce.

„Zatím mi to moc nedochází. Až mi to dojde, doufám, že se mi uleví a že už budu konečně v klidu. Snad jsem si ve svém životě všechny špatnosti vybrala a nikoho takového už nikdy nepotkám,“ věří.

Malík dostal od soudu jen osm let vězení, což tehdy Veroniku naštvalo. „S rozsudkem jsem vážně nebyla spokojená. Čekala jsem, že tím pádem půjde za chvíli ven. Byla jsem z toho nesvá,“ uznává a popisuje, co strašného jí v hlavě šrotovalo.

„Sem tam jsem měla chvilkové stavy, kdy jsem se bála, že si na mě jednou počká nebo že na mě z vězení někoho pošle. To teď snad pomine,“ dodala Veronika Zelníčková, jež s kapelou Anacreon nyní točí novou desku, takže naštěstí nemá tolik času zabývat se chmurami.

napadení došlo v červenci 2016. Zpěvačka jela s kamarádem Waldemarem do zkušebny, ten se na ni zničehonic vrhl a praštil ji půllitrem od piva. Také ji škrtil a několikrát udeřil pivní lahví. Kdyby se jí nepodařilo utéct z místa činu, patrně je dnes už po smrti. Pachatel se bránil tím, že má potíže s cukrovkou a v ten den neměl správnou hladinu cukru v krvi, což mu soud částečně uznal, když nevynesl přísnější trest na horní zákonné hranici.