Skoro šedesátník Ivan Trojan v neskutečné formě: Nastoupil mezi basketbalovými profíky a zapsal se do historie

+ Dalších 11 fotografií

Ivan Trojan v téměř šedesáti letech ukázal, že se nebojí žádné výzvy. Herec, známý třeba z pohádek Anděl Páně, totiž za Opavu nastoupil k utkání nejvyšší basketbalové ligy. Proti Písku zaznamenal v dresu mistra dokonce 4 body, když proměnil čtyři trestné hody z celkových šesti. "Pocity jsou neuvěřitelné," pochvaloval si Trojan bezprostředně po utkání pro klubový web.

Za basketbalového mistra Opavu si v posledním utkání loňského roku zahrál v lize herec Ivan Trojan. Devětapadesátiletý držitel sedmi Českých lvů oblékl dres slezského týmu v sobotu 30. prosince v domácím zápase proti Písku a dokonce zapsal čtyři body. Stal se tím i nejstarším skórujícím hráčem v historii soutěže.

Herec strávil na palubovce přes minutu půl a během této doby byl několikrát faulovaný, za což dostal k dispozici trestné hody. Čtyři úspěšně proměnil a mohl tak poznat, jaké to je skórovat v české nejvyšší soutěži. Nakonec svému týmu pomohl k vítězství 105:94 a mohl se radovat z úspěšné premiéry, kterou podle trenéra Petra Czudka, jenž je Trojanovým velkým kamarádem, dostal jako předčasný dárek k nadcházejícím šedesátinám.

Trojan si premiéru pochvaloval

"Pocity jsou neuvěřitelné. Zápas dopadl tak, jak jsme si představovali. Mohl jsem do utkání naskočit, barák byl narvaný. K tomu jsem dal čtyři body. Lidé byli úžasní. Věřím, že domů odcházeli spokojeni," pochvaloval si Trojan bezprostředně po zápase v rozhovoru pro klubový web. Byť přiznal, že nastoupit z lavičky do rozjetého zápasu bylo těžké, nervozitu prý nepociťoval a na svou premiéru se těšil.

Dřel na ni totiž dlouhé měsíce dopředu a nakonec ukázal, že i v téměř šedesáti letech má skvělou fyzičku. "Byl jsem připravený i na větší minutáž. Měl jsem svůj cíl nepřekážet, abych víceméně splynul s hráči, což se mi docela podařilo. Netrčel jsem tam jako nějaký nýmand úplně," říkal s úsměvem Trojan, který se basketbalu na amatérské úrovni věnuje už dlouhé roky.

Trojan má start i za fotbalovou Bohemku

Pro Trojana to nebyla první podobná zkušenost. V červnu 2009 odehrál sedm minut v posledním kole druhé fotbalové ligy za Bohemians 1905. Tomuto klubu dlouhá léta fandí. Utkání v dresu basketbalové Opavy mělo i benefiční význam. Vybralo se při něm totiž přes osmdesát tisíc korun, kterými mančaft přispěl pro Klub cystické fibrózy, jejž Trojan dlouhodobě podporuje. Na fotky ze zápasu, které má redakce eXtra.cz k dispozici, se můžete podívat v galerii.