Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Skoro primátor Prahy Svoboda: Zaměstnává svou o 29 mladší krásnou ženu, poznali se na gynekologii

Bohuslav Svoboda a manželkou Pavlou na snímku z roku 2016.
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
LÁSKA

Poslanec a lékař Bohuslav Svoboda (78), který se může podruhé stát pražským primátorem, to s ženami umí. Jeho třetí manželkou je totiž o 29 let mladší Pavla, které dělá v nemocnici šéfa. Seznámili se na pikantním místě, na gynekologii. Uvedl to před časem pro deník Aha!.

Bohuslav Svoboda: Třetí a mnohem mladší manželka

Politik Bohuslav Svoboda je lídrem vítězné pražské koalice v komunálních volbách a tak má i přes to, že ho v rámci společné kandidátky v počtu preferenčních hlasů přeskočili hned čtyři kolegové, velkou šanci stát se již podruhé pražským primátorem.

Kdo je jeho ženou, sice vyloženě netají, ale mluví o ní jen zcela výjimečně. Přitom je jeho paní velmi zajímavá.

Pavla Svobodová bude padesátiny slavit až příští rok, v roce 2024 by měla s mužem zase oslavit jeho osmdesátiny. Dělí je tedy 29 let. A je také stále mladší než nejstarší potomek kandidáta na pražského primátora.

Se svou v pořadí třetí manželkou má Bohuslav Svoboda jedenáctiletého Adama a osmiletého Alexe. Otcem je ovšem celkem pětkrát: má dceru (42) a dva syny (49, 51). I tatínek Pavly je o čtyři roky mladší než její manžel. Ale jejich vztahu prý přeje.

Jak se potkali

„Seznámili jsme se při obhajobě její doktorské práce. Do té doby jsem ji vlastně také znal, ale jako studentku. A vidíte, už jsme spolu deset let,“ říkal v roce 2011 deníku Aha!. Loni tedy oslavili dvacet let vztahu.

Jiskra mezi námi přeskočila, když jsme pak spolu pracovali. Je gynekologická onkoložka a v práci je opravdu špičkovou odbornicí. Vzájemný profesionální respekt pak přerostl v lásku,“ uváděl Svoboda.

Dělá jí šéfa

Lehce překvapující je, že on sám je přednostou Gynekologické kliniky Ústřední vojenské nemocnice v Praze a jeho žena je pak jeho zástupkyní. Vedení prestižního zdravotního zařízení asi nemá žádný problém s tím, že zde vládnou manželé. Na klinice má asi Pavla Svobodová velké slovo, protože její muž je hodně zaneprázdněný politikou a v poslední době pendloval mezi špitálem, Poslaneckou sněmovnou a předvolební kampaní kvůli pražskému magistrátu.

O to víc, že má tak náročná a zodpovědná povolání (lékař a dokonce přednosta plus poslanec) a také proto, že je otcem dvou malých dětí, které vyžadují pozornost a péči, je překvapující, že si tento politický matador chce dva roky před osmdesátkou na bedra naložit tak těžkou funkci šéfa Prahy. Asi má nevyčerpatelné zdroje energie, o kterých nevíme.

Dlužno ale dodat, že v rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedl, že pokud se stane primátorem, kliniku dál nepovede a nechá vypsat konkurs. Uvidíme, jestli ho případně nahradí manželka Pavla.

Kumulace funkcí

Poslanecký mandát si ale chce za každou cenu nechat dál s tím, že pracovat se dá i přes dvanáct hodin denně a že by svůj čas dělil mezi obě funkce. Současný primátor Zdeněk Hřib ale upozorňuje, že jako primátor se práci musí věnovat právě dvanáct hodin denně včetně víkendů. Právě Piráti, kandidáti na koaliční partnery vítězné koalice, jsou dost striktně proti kumulaci funkcí.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy