Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Skončil další ministr v Babišově vládě: Nahradit by ho měla Zemanova poradkyně Benešová

Marie Benešová pravděpodobně nahradí Jana Kněžínka.
Zdroj: ct24.cz / profimedia.cz
+ Další fotografie
škatulata
Šéf spravedlnosti Jan Kněžínek (ANO) oznámil, že chce opustit funkci ministra a podat demisi k 30. dubnu. Měl by se vrátit zpět na Úřad vlády.

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek oznámil, že chce z funkce ministra odejít. Už se začíná spekulovat, kdo jej nahradí. Mluví se o bývalé ministryni spravedlnosti a poradkyni prezidenta Miloše Zemana Marii Benešové.

„Ke dni 30. dubna 2019 jsem se rozhodl podat demisi na funkci ministra spravedlnosti, kterou jsem dne 15. dubna 2019 ústně oznámil premiérovi a následně mu ji písemně předal dne 16. dubna 2019. Toto své rozhodnutí jsem dlouho zvažoval a původně jsem ho směřoval spíše na letní měsíce, nakonec bylo akcelerováno tím, že jsem již nechtěl čelit mediálním spekulacím o svém konci ve funkci,“ prohlásil Kněžínek.

Ministr doplnil, že nikdy netoužil po politické kariéře, vždy se cítil být profesionálním státním úředníkem. Své rozhodnutí ústně oznámil premiérovi Andreji Babišovi v pondělí. „Přijde mi logické odejít v okamžiku, kdy zároveň dochází i k výměnám jiných ministrů,“ dodal.

"Jsem přesvědčen, že jsem za dobu svého působení neudělal nic, za co bych se měl stydět, na Ministerstvu spravedlnosti došlo v celé řadě směrů k pozitivním posunům a udělalo se velké množství práce. Ministerstvo spravedlnosti svému nástupci či nástupkyni předávám v dobré kondici a po proběhlé reorganizaci," dodal ve svém prohlášení.

Kněžínka by podle všeho měla nahradit stávající poradkyně prezidenta Zemana Marie Benešová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy