Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Zabil ji covid: Učitelka Andrea (†47) se neočkovala, její kolega také ne, je ve vážném stavu

Školní tragédie: Učitelka Andrea (†47) co zemřela na covid se neočkovala. Její kolega je ve vážném stavu
Zdroj: ZŠ Za Chlumem
+ Další fotografie
koronavirus

Učitelka češtiny a výtvarné výchovy v základní škole v severočeské Bílině se před převozem do nemocnice léčila s covidem týden doma. Do nemocnice se dostala poté, kdy už nemohla sama dýchat. Jak zjistil deník Blesk, nebyla proti koronaviru očkovaná.

Základní škola Za Chlumem v Bílině se vzpamatovává z tragédie. Tamní oblíbená učitelka českého jazyka a výtvarné výchovy Andrea P. podlehla onemocnění koronavirem. Podle deníku Blesk se měla nejprve léčit týden doma a poté, co se zhoršil její zdravotní stav natolik, že už nemohla dýchat, byla převezena do nemocnice. Důležitá informace je, že Andrea nebyla proti koronaviru očkovaná.

Tragickou zprávu o ztrátě oblíbené učitelky oznámila sama škola na svých internetových stránkách. „Tento neočekávaný odchod je pro nás všechny velmi bolestnou a nenahraditelnou ztrátou. Navždy zůstane v našich vzpomínkách, myšlenkách a srdcích,“ uvedla následně ředitelka školy Barbora Schneiderová, jež byla nejbližší kolegyně zesnulé. Andrea působila ve škole od roku 2002 a tři roky dělala zástupkyni ředitelky.

Vsadila na protilátky

A proč se vlastně Andrea nenechala očkovat? Podle jedné z jejích kamarádek sázela na to, že má dostatečné protilátky díky prodělání nemoci. S koronavirovou infekcí se totiž měla setkat už minulý rok v lehčí formě.

Odchod Andrey je pro školu velkou ztrátou, protože byla všemi oblíbená. Podle kolegů se snažila při výuce do vztahu s dětmi zapojit humor i nadhled. Zároveň byla maminkou dvou dospívajících dětí, kterým je patnáct a dvacet let. „Děti nesmírně truchlí. Najednou se ocitly bez mámy,“ uvedla kamarádka zesnulé.

Kromě Andrey se ve škole nakazil i její kolega, který nyní leží ve vážném stavu v nemocnici. Je rovněž neočkovaný.

Související články

Další články