Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Školačku (†14) měli rozsekat do KEBABU: Zoufalí rodiče věří v její návrat!

Zdroj: reprofoto youtube.com
+ Další 2 fotografie
Kanibalismus?
Dlouhých patnáct let uplynulo od záhadného zmizení školačky Charlene Downes (†14). Ztratila se v anglickém městě Blackpool. Po tříletém pátrání byla v roce 2006 prohlášena za mrtvou. Dívčina maminka Karen (53) ale naději ještě neztratila.

Psalo se 1. listopadu 2003, když tehdy čtrnáctiletá Charlene Downes beze stopy zmizela. Policejní pátrání se rozjelo na plné obrátky, bohužel skončilo neúspěšně. Dívenku hledalo celé anglické město Blackpool, v roce 2006 ji však prohlásili za mrtvou.

Hlavními podezřelými se stali majitel bistra Iyad Albattikhi a jeho kamarád Mohammed Reveshi. Z policejního vyšetřování vyplynulo, že ji zavraždili a tělo rozsekali do kebabu. Ten potom měli servírovat zákazníkům. Na dodnes neobjasněný případ upozornil britský DailyMail.co.uk.

Tahle zvrácená stopa se o rok později ukázala jako lichá. Kriminalisté pochybili a uvěřili povídačkám z doslechu, jak se nakonec ukázalo. Soudci jako důkaz k verdiktu nestačily ani nekvalitní nahrávky z aut a bytů podezřelých. Stát je musel nakonec odškodnit, oba dostali přes 7 milionů korun.

Policejní vyšetřování tak pokračovalo dál, dosud však bezúspěšně. Dva policisté byli potrestáni za neprofesionální přístup. Před rokem v srpnu byl zadržen další podezřelý, muže (53) ale museli propustit pro nedostatek důkazů. „Odhodlání najít vraha Charlene stále existuje. Upínáme naši pozornost k sexuálnímu zneužívání dětí,“ uvedl policejní inspektor Richard McCutcheon.

Naději ještě neztratili ani zoufalí rodiče, které drží nad vodou čtyři sourozenci Charlene. „Stále doufám, že uslyším hlas své dcery. Pořád naivně věřím, že Charlene se jednoho dne zjeví přede dveřmi a řekne mi, že se vrátila domů,“ říká dnes třiapadesátiletá maminka Karen.

Související články

Další články