Dvě teprve dvanáctileté dívky a jeden chlapec ze základní školy ve Vrbně pod Pradědem otrávili svou učitelku výtvarné výchovy. Podle TV Nova to nebyl první útok, ale opakovaná akce. Učitelka vypila otrávené kafe a zkolabovala.

Žáci prý neměli učitelku rádi a chtěli se jí zbavit. Škola žáky potrestala trojkou z chování. Případ už řeší také kriminalisté. A případ bohužel také řeší místní starosta Petr Gross – jeho fotku najdete ZDE. Dolétl do školy a chtěl vědět, co se stalo. Hlavně se snaží, aby nebyla potrestána jeho vnučka, která v případu figuruje.

Starosta Gross v rozhovoru pro Blesk naznačil, že učitelka si za všechno může sama. „Nepovažuji za viníky jenom děti. Když už takovou věc udělaly, tak k tomu měly nějaké pohnutky,“ uvedl starosta.

Složitou roli tak má ředitel školy Zdeněk Bártek. Na jedné straně by rád žáky potrestal, protože není možné, aby takhle malé děti někomu usilovaly o život. Na straně druhé si nechce znepřátelit starostu. Bártek tak má opravdu těžkou volbu. Zalekne se? Nebo bude konat spravedlivě? Co myslíte?