Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Školáci v Plzni si hráli na feťáky: Drtili bonbóny a dělali z nich čáry

Zdroj: Policie ČR
škodlivá hra
Vedení základní školy v malé obci na jižním Plzeňsku požádalo o pomoc policisty z oddělení a prevence Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Učitelé tam totiž načapali děti při hře na feťáky, během níž drtily bonbóny, z nichž dělaly čáry, které šňupaly.

V průběhu letošního školního roku byli policisté z oddělení a prevence Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje osloveni pedagogy ze základní školy v malé obci na jižním Plzeňsku, kde akorát řešili problém, týkající se návykových látek. Žáci čtvrtého a pátého ročníku si hráli na feťáky.

Žáci rozdrtili LIPO na droboučký prášek, ze kterého následně pravítkem tvořili čáry, které vdechovali. Toto chování desetiletých a jedenáctiletých dětí by se mohlo zdát pro někoho dětinské, nicméně pedagogové na základní škole, nechtěli tuhle situaci podcenit a raději děti včas varovat, co by se mohlo stát, pokud by si zahrávaly se skutečnými drogami.

Vyučující v prvé řadě kontaktovali rodiče dětí a zároveň oslovili policisty z oddělení tisku a prevence, aby dětem přijeli udělat preventivní program s tématem Problematika drog. Žáci byli obeznámeni se závislostmi legálních, nelegálních a návykových drog, které trýzní lidský život. Dozvěděli se, jak se lidé stávají drogově závislými, jaké drogy existují a jaké mají účinky.

Související články

Další články