Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Škola pořádala maškarní ples válečných osobností: Pak se učitelé divili, že jim přišel malý Hitler!

William Ghassemi jako Hitler.
Zdroj: Profimedia.cz / reprofoto tn.cz

Jsme si zcela jisti, že tahle škola si příště svoje nápady dvakrát promyslí. Učitelka třídy základní školy ve Velké Británii uspořádala pro své desetileté žáky výchovný maškarní ples a měli na něj všichni povinně přijít v převleku za nějakou významnou osobnost II. světové války.

Na případ upozornily noviny The Sun a tenhle dějepis hrou se nějak vymknul kontrole, když na třídní parádu dorazil malý William Ghassemi. Maminka ho totiž vystrojila jako Adolfa Hitlera, načesala mu slušivou patku, přidělala knírek a našila půvabný hákový kříž.

Kostým se ale nesetkal s pochopením a zuřivá dějepisářka podle serveru tn.cz chlapci nejen umyla slušivý knír, ale snažila se dostat dolů i jeho kostým. Matka malého Williama ale s postojem učitelky zásadně nesouhlasí a nám nezbývá než podotknout, že my taky ne.

Jednak je nesmysl snažit se vytěsnit tuhle postavu z dějin, a za druhé si tady z fleku nedokážeme vzpomenout na žádnou historickou postavu z období II. světové války. Kdyby přišlo dítě s doutníkem, asi bychom v něm poznali Winstona Churchilla, a v holčičce s třásněmi Matu Hari, ale jinak? Jak se pozná Hermann Göring od Heinricha Himmlera? A Harry S. Truman od Franklina Delano Roosevelta?

Související články

Další články