Herecká legenda Jan Tříska pořádně vyděsil českou veřejnost. V sobotu údajně skočil do Vltavy. Jan Tříska se momentálně nachází na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) v pražské Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích.

Objevily se spekulace, že Tříska si sáhl na život. Že to prý byl pokus o sebevraždu. To ale zcela odmítá Jiří Mádl. Ten měl s Třískou za dva dny začít natáčet film Na střeše.

„Honza Tříska byl v perfektní kondici a těšil se na velikánskou roli. Poslední měsíce nežil ničím jiným. Představa, že by přiletěl z Kalifornie, absolvoval kostýmní zkoušky a šel ukončit život, je naprosto hloupá. Vymstil se mu jeho rituál návštěvy Karlova mostu, který dělal před natáčením každého nového filmu. Prosím, nedělejte z tohoto výjimečně milého a inteligentního člověka blázna. Myslete na Jeníka a držte mu palce, prosím. Kdo věří, ať se pomodlí,“ uvedl na svém Facebooku Mádl.

Podle prvních informací od policistů i hasičů Tříska z mostu ale skočil. Co se při rituálu pokazilo? To se nyní pokusí zjistit policisté. K dispozici mají kamerové záběry, které ukážou, co se na mostě skutečně stalo.