Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Sklíčka dotykov znal každý: Zemřel zpěvák kultovního hitu a bubeník kapely Modus

Zemřel Lubko Stankovský
Zdroj: Profimedia
smrt legendy

Zemřel bubeník a zakládající člen legendární slovenské skupiny Modus Ľubomír Stankovský. Zpěvákovi hitu Skliečka dotykov bylo 72 let. V Modusu začínali Miro Žbirka nebo Marika Gombitová. O Lubkově úmrtí kapela informovala na sociálních sítích.

V 72 letech zemřel zakládající člen kapely Modus a zpívající bubeník Ľubomír Stankovský.

"S nejhlubším zármutkem vám bohužel musíme oznámit, že nás navždy opustil náš nejbližší přítel, kolega a jeden ze zakladatelů Modusu Lubko 'Kyslík' Stankovský," oznámila kapela na Facebooku. "Milujeme tě a nikdy nezapomeneme. Tvojí ztrátou jsme naprosto zdrceni a místo v našich srdcích, které patřilo jen Tobě, zůstane už navždy prázdné."

Modus Stankovský založil v roce 1967 spolu s Mirem Žbirkou. Svého největšího hitu se kapela dočkala v roce 1984, píseň znal každý Slovák, jak uvedl web Nový Čas. A ve své době i valná většina Čechů.

Písnička v podání bubeníka Lubka Stankovského se oficiálně jmenuje Ty, ja a môj brat, nikdo jí ale neřekne jinak než Sklíčka dotykov. Píseň složil Ján Lehotský a otextoval ji Kamil Peteraj.

Ľubko Stankovský se ještě v říjnu 2023 zúčastnil křtu knihy o kapele Elán a ještě na Nový rok vystupoval v Tatranské Lomnici.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Další články

Nejnovější kauzy