Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Skleněný pokoj: Snaha o světovost se Čechům nelíbí, oceňují herečku z Hry o trůny

Skleněný pokoj: Snaha o světovost se Čechům nelíbí, oceňují herečku z Hry o trůny
Zdroj: Infilm Praha / Foto: Barbora Jančárová
+ Dalších 8 fotografií
kritika
Svou televizní premiéru má Skleněný pokoj, česko-slovenský film obsazený i jedněmi z největších hvězd zahraničních kinosálů a televizí. Kritici mu předpovídali velký úspěch, diváci to však vidí jinak. Oceňují především herečku Carice van Houten, která si zahrála Melisandru ve Hře o trůny.

Snímek Skleněný pokoj je adaptací stejnojmenného bestselleru anglického spisovatele Simona Mawera, inspirovaného osudy majitelů brněnské vily Tugendhat. Pokoj je samým středobodem vily a symbolem nadějí mladého československého národa.

Jen málokoho nezaujalo obsazení Carice van Houten. Ta se ukázala v úplně jiném světle, než v jakém ji většina diváků zná ze seriálu Hra o trůny. Tam hrála Melisandru, rudou kněžku a poutačku stínů, která svou nejdůležitější úlohu splnila v momentě, kdy vrátila život oblíbené postavě Jona Snowa. Snímek lidé ale jinak vesměs kritizují.

Kritika

Velkou kritiku si na internetu mohl přečíst především režisér filmu Julius Ševčík, který se podle diváků až příliš snažil, aby byl Skleněný pokoj světový. „Ševčíkův autorský přínos je tu podobný jako u jeho předchozích filmů. Soustředí se zejména na vizuální stránku a snaží se diváka přesvědčit, že mu nabízí film světového formátu. Prostředky, které k tomu ale využívá, jsou podbízivé a příliš nefungují,“ psal jeden z diváků na webu ČSFD.cz. Další komentáře byly velmi podobné.

Na snímek si můžete udělat názor sami už dnes. Pokud jste ho už viděli, líbil se vám?

Související články

Další články