Když odcházel ze Sparty, vytvořil zřejmě nepřekonatelný půlmiliardový rekord za hráče z Gambrinus ligy.

Obdobné to bylo i při jeho odchodu do Arsenalu, kde jeho cena jednu dobu šplhala k exkluzivním 20 milionům euro. Po sérii nekončících zdravotních patálií, které vyvrcholily víkendovou tříminutovou noční můrou na Emirate Stadium, se však Rosického cena propadla na historické minimum od doby, kdy naskočil mezi profíky!

Podle uznávaného serveru transfermarkt se totiž „Rosova“ cena pohybuje na hranici 1,5 milionu euro, což je prý ještě velice optimistický odhad.

Jen pro upozornění, to nestačí ani na první jedenáctku nejdražších Čechů a Rosického tak překonali například hráči jako Ladislav Krejčí, Daniel Pudil nebo David Pavelka.

Křehkému veteránovi tedy v nejprestižnějších ligách pšenka nepokvete a je otázkou, jestli nevezme nakonec zavděk mateřskou Spartou, volání z exotiky z fotbalově nerozvinutých zemí nebo nepověsí kopačky na hřebík.

Posledním hřebíkem do fotbalové rakve mu totiž mohlo být jeho aktuální zranění, které Rosickému zajistilo, že se na něj bude hlavně a především vzpomínat jako na věčného maroda, a nikoliv skvělého fotbalistu, kterým v dobách své vzácné nezraněnosti skutečně byl.