Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Skiareál Klínovec: Aktivní dovolená na střeše Krušných hor. Co si můžete užít?

Skiareál Klínovec: Aktivní dovolená na střeše Krušných hor. Co si můžete užít?
Zdroj: Klínovec
+ Další 2 fotografie
Průvodce na cesty 2020
Pokud si myslíte, že na Klínovec se jezdí jen v zimě, velmi se mýlíte. Tento skiareál nabízí pestré využití i v letních měsících. Nachází se tam totiž skvělý trail park, cyklostezky pro celou rodinu a zapůjčit si můžete také terénní koloběžky. Každý si tedy vybere, co je pro něj při trávení aktivní dovolené to pravé ořechové.

Pro letní sezónu na Klínovci otevřeli pro všechny malé i velké milovníky aktivního odpočinku půjčovnu kol a koloběžek/pujcovna-kol-a-kolobezek/, kterou naleznete u nástupní i výstupní stanice lanové dráhy Prima Express. Zapůjčit a vyzkoušet si tam můžete trailová a endurp kola značky Mondraker nebo terénní koloběžky značky Kickbike. Ke každému zapůjčenému kolu nebo koloběžce budete zdarma vybaveni cyklistickou helmou pro vaši bezpečnost.

Vyberte si správnou trať

Ať už jste začátečník nebo zkušený jezdec, ať hledáte upravenou stezku nebo technické ježdění, v Trail Parku na Klínovci najdete vše. Vychutnat si například můžete nezapomenutelnou jízdu na nejdelších flow trailech v Evropě. Jména a sekce tratí jsou inspirovány zejména historickými a lesnickými mapami. Stezky vás tak zavedou na nepoznaná místa a jejich názvy odkazují na historii míst, kudy vedou. Trail Park vám nabídne čtyři tratě, které jsou značeny podle obtížnosti stejně jako sjezdovky barvami - modrý Azur, červený Rubín, černý Baron. Azur a Rubín jsou traily vhodné i pro terénní koloběžku, které se na místě dají zapůjčit. Všechny tratě vás svedou přímo k nástupu na lanovou dráhu, která vás vyveze i s vaším kolem/koloběžkou zpět na vrchol.

Další variantou je nechat se vyvézt lanovkou na vrchol Klínovce a dolů se svézt po převážně mírně klesajících asfaltových a zpevněných šotolinových cestách. Díky svému nenáročnému charakteru je tak velmi oblíbená pravé při rodinných dovolených. Na výběr máte dvě. První je devět kilometrů dlouhá Pašerácká cesta. Vydejte se v jejím protisměru po cestě vedoucí z obce Suchá. Trasa vám nabídne několik spektakulárních výhledů, než se zanoří do hlubokých lesů nad městem Jáchymov. Druhou variantou je Meluzína, která je dlouhá dvanáct kilometrů a jde o tajemný a skalami posetý vrch, kteří mnozí považují za nejkrásnější v celých Krušných horách. Odvážní mohou pěšky vystoupit i na její vrchol s úchvatným výhledem na Klínovec. V tom případě mějte s sebou určitě i zámek na kolo a děti nechte doma.

Pěší turistika

Pokud jste kolo nechali doma a nechce se vám půjčovat, můžete vyrazit na pěší túru do osm a půl kilometrů vzdáleného Jáchymova po stezce nazvané Jáchymovské peklo. Strach mít ale nemusíte, jde o stezku lehké obtížnosti, která je vhodná pro kočárky i odrážedla. Stezka informuje nejen o uranových dolech a lágrech, ale okrajově také o krušnohorské přírodě a ekologii. Cesta vás z Jáchymova zavede k dolu Svornost, který je nejstarším využívaným dolem v Evropě. Podíváte se také na expozici důlní techniky či novodobé uranové štoly. Celá cesta je zakončena nádherným výhledem u Šlikovského mlýna. Jestli se však na osm kilometrů necítíte, není problém. Pro vás je tu Radonová stezka, které měří necelé tři kilometry. Je velmi lehká a vhodná pro kočárky. Je to první naučná radonová stezka na světě. Tříkilometrovou stezku můžete projít od jáchymovského muzea kolem dolu Svornost ke špitálnímu kostelíku kaštanovou alejí až k Radium paláci.

Relax v lázních

Pokud chcete spojit aktivní dovolenou s relaxem právě v lázních Jáchymov, není problém, využijte nabídky některého z hotelů na lázeňské kolonádě a vychutnejte si město a jeho atmosféru bez přemíry turistů, davů a hluku. Budete nadšeni!

Související články

Další články