Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Škatulata s auty: Sněmovna vymění luxusní BMW za jiné vozy. Vyčlenila na to téměř 10 milionů

Radek Vondráček.
Zdroj: profimedia
Poslanecká sněmovna

Kancelář Poslanecké sněmovny má nové požadavky. Poptává třináct nových vozů střední třídy pro hlavy dolní komory a jejich oficiální návštěvy a vyčlenila na to 9,5 milionu korun bez daně. Informaci přinesl Blesk.

Poslanecká sněmovna se chce zbavit luxusních limuzín a přesedlat na vozy střední třídy. V současnosti vlastní šest BMW řady 7 a dvě SUV od stejné značky. „Slouží k přepravě, osobní ochraně a plnění protokolárních záležitostí ústavních činitelů Poslanecké sněmovny Parlamentu. Tato stávající vozidla chce zadavatel obměnit za 13 kusů nových vozidel pro stejné potřeby,” píše se v dokumentaci, kterou Kancelář Sněmovny minulý měsíc vypsala, jak o tom informoval Blesk.

Nové ekologičtější vozy

Důvodem, proč chtějí přejít na tyto vozy, je prý úspora. Součástí kontraktu za 9,5 milionu korun bez DPH bude, že dodavatel nových vozů zároveň odkoupí všech osm stávajících BMW. Jejich hodnota by podle znalce měla být až 6,7 milionu.

Podle Romana Žambocha z tiskového odboru Sněmovny není podmínkou, že musí být nové vozy také značky BMW. Chtějí hlavně menší vozy s délkou do 4,7 metru a také ekologičtější benzinový motor s maximálním objemem 1,5 litru. Termín pro podání nabídek je do příštího pondělí a je jisté, že novými auty budou jezdit noví poslanci, kteří budou vybráni v říjnových volbách.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy