Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Skatepark v Ostrově byl dlouho problémovým místem: Policie ho střeží kamerami

Skatepark v Ostrově byl dlouho problémovým místem: Policie ho střeží kamerami
Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
Karlovarsko
V pátek došlo k velkému neštěstí v Ostrově na Karlovarsku, když v místním skateparku přišla o život teprve 12letá dívka. Molitan, který běžně slouží jako záchranná plocha, se změnil ve smrtící past. Tři dívky si na místě hrály, molitan zapálily a to se jedné z nich stalo osudným. Na skatepark dohlíží městská policie, která tam nechala namontovat kamery.

Skatepark v Ostrově na Karlovarsku je určen pro freestyle BMX, skateboarding, in-line bruslení a freestyle koloběžky. Děti do 10 let by se na něm měly pohybovat za dozoru někoho staršího 18 let. Ve skateparku je "vana" plná molitanových kostek pro dopady, která je umístěna vedle rampy. Skateboardisti nebo bruslaři si tak díky doskočišti mohou vyzkoušet pořádně zběsilé kousky a při dopadu se jim nic nestane.

Problémové místo pod dohledem městské policie

"Otevírací doba se přizpůsobuje aktuálnímu počasí, protože za deště, za mokra platí zákaz vstupu na překážky a skatepark je uzavřen! Skatepark je osvětlen a také je monitorován kamerovým systémem Městské policie Ostrov," informoval místostarosta města Marek Poledníček.

Protože byl v minulosti několikrát poničen a uživatelé nerespektovali provozní řád, přešlo město k radikálnímu řešení. "Třikrát a dost. Pokud hlídka městské policie, správce či referent MěÚ Ostrov 3x za den bude uživatele usměrňovat a napomínat pro porušování pravidel užívání skateparku, a přesto dojde k nerespektování pravidel i nadále, bude skatepark pro daný den uzavřen," varoval Poledníček.

Neštěstí ve skateparku na Karlovarsku

Záchranná plocha se změnila ve smrtící past. Nikoho nenapadlo, že může dojít k tak velké tragédii. V pátek v podvečer si totiž v dopadišti hrály tři nezletilé dívky, přestože na místě neměly vůbec co pohledávat. "Doskočiště ale bylo dnes zamčené," informoval web iDnes.cz starosta města Jan Bureš. Dívkám by pravděpodobně nic nehrozilo, bohužel si ale vymyslely zábavu, která se jim vymkla z ruky. Molitan se podle dostupných informací pokusily zapálit.

Při hraní tak podpálily všechen molitan, který se v doskočišti nacházel. Dvěma dívkám se podařilo od smrtící ohnivé pasti utéct, ale jedna z nich v doskočišti uvízla a na místě uhořela. Nepomohl ani příjezd záchranářů a hasičů, dvanáctiletá dívka zraněním podlehla. Jeden z uživatelů na sociálních sítích napsal, že se kamera nachází přímo nad molitanovým doskočištěm. Je tedy možné, že na něj policisté vůbec nevidí. Kriminalisté tragický incident vyšetřují.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy