Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Skandály sužovaný Hašek povede ČSSD do voleb. Vybral si ho Jan Hamáček

Skandály sužovaný Hašek povede ČSSD do voleb. Vybral si ho Jan Hamáček
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia
Předchozí Další
+ Další fotografie
politika
Skandály opředený Michal Hašek se vrací na scénu. Důvěru mu dal předseda ČSSD Jan Hamáček. Bývalý jihomoravský hejtman je prý člověkem, kterého ČSSD nyní nutně pořebuje. Na pozici volebního manažera si muže se složitou pověstí vybral přímo Hamáček.

Podle volebních odhadů se ČSSD v současné době pohybuje kolem 6 procent. To je zoufalé málo a pověst strany nevylepšil ani Hamáček v červeném svetru. Strana se nyní rozhodla, že do hry vrátí Michala Haška.

"Grémium ČSSD dnes na můj návrh schválilo Michala Haška jako volebního manažera ČSSD. Oslovil jsem ho jako člověka s velkou zkušeností s fungováním regionalní i parlamentní politiky a celé ČSSD. Jsem rád, že je Michal ochoten ČSSD v nynější situaci pomoci," uvedl Hamáček na sociálních sítích.

Volby do třetiny Senátu a do zastupitelstev krajů se budou konat 2. a 3. října. Hašek, který umí hrát v zákulisí, by měl straně pomoci k úspěchu, nebo alespoň odvrátit možné fiasko.

Skandály

Aktivní politiku Hašek opustil po llánské schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v říjnu 2013. Po ní se předsednictvo strany pokusilo odstavit předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku od vyjednávání o vládě. Hašek tehdy lhal v přímém přenosu, když zpočátku tvrdil, že se žádná schůzka nekonala.

Hašek také získal za podivných okolností titul JUDr. a stal se doktorem práv. Experti, kteří jeho práci viděli, zírali s otevřenou pusou, za co se dá získat titul. "Ani jednu z prací bych neuznal nejen jako diplomovou, ale ani jako seminární," zhodnotil výstupy Petr Bezouška z Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Mediální pozornost na sebe Hašek také strhl tím, když se fotil po boku motorkářského gangu Noční vlci. Hašek pak tvrdil, že s nechvalně proslulým gangem jen uctívali památku padlých vojáků.

Poradce pro Tvrdíka

Hašek podle MF DNES působil jako poradce Jaroslava Tvrdíka, šéfa čínské firmy CEFC pro Evropu. "Na pozici využívá kontakty z působení v čele kraje, kde se opakovaně pokoušel s Číňany vyjednat nejrůznější dohody. Co přesně ale pro čínskou firmu dělá, komentovat odmítá s tím, že jde o jeho soukromé aktivity," píše web idnes.cz. Hašek je prostě mužem, který zákulicí české politické scény dobře zná. Otázkou je, zda ho ocení voliči.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy