Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Skandály padesátníka Eminema: Podporoval násilí, soudila se s ním i vlastní matka

Eminem se soudil s vlastní matkou, podporoval i Chrise Browna
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
NAROZENINY

Čerstvý padesátník Eminem je považován za nejlepšího a nejúspěšnějšího rapera všech dob. Do světa vypustil řadu velkých hitů, nevyvaroval se však ani několika skandálů. Na nějakou dobu se dokonce z hudební branže vytratil. Jak se poté svěřil pro billboard.com, mohly za to drogy, kterým propadl. Řadu let už je ale čistý.

Americký raper Eminem neměl zrovna jednoduché dětství. Jako malý kluk se hodně stěhoval a nebylo pro něj dvakrát lehké navazovat nové kontakty ve školách, které několikrát měnil.

Eminemova cesta k rapu

S touto nelehkou situací se Marshall Bruce Mathers III, jak se Eminem ve skutečnosti jmenuje, snažil vypořádat sám. A pomáhala mu v tom hudba, konkrétně rap, který se se nakonec stal nedílnou součástí jeho života.

Eminem nebyl zrovna školní typ, a tak nedokončil ani střední školu. Po škole vyzkoušel řadu profesí, než se dostal k tomu, co ho doopravdy naplňovalo – tedy k rapu. Ovšem prosadit se v něm jako běloch, to nebylo nic jednoduchého.

Eminem na sebe poprvé výrazně upozornil v soutěži jednoho z rádií, po které si ho pod svá ochranná křídla vzal Dr. Dre, s nímž spolupracoval na úspěšné desce The Slim Shady EP.

Eminemovy texty

Eminemovy texty jsou tvrdé, nebojí se v nich kontroverze ani násilí. Někomu nemusí vonět, on se s nimi ale dostal na hudební špičku a je považován za nejlepšího a nejuznávanějšího rapera všech dob. Důkazem je i soška Oscara za skladbu Lose Yourself k filmu 8. míle a několik cen Grammy. Počtem prodaných alb se řadí mezi nejúspěšnější rapery světa.

Eminem byl jednou ženatý. Jeho bývalou manžekou byla Kimberly Ann Scott, s níž má dceru Hailie Jade, která je hudebnicí a influencerkou. Také adoptoval svou neteř Alanis.

Eminem a Chris Brown

Jeho rejstřík však „zdobí“ i několik skandálů. Rozhodně mezi ně patří i část sloky ze skladby Things Get Worse, kde v osmisekundové pasáži Eminem rapuje o tom, jak je na straně zpěváka Chrise Browna, který napadl zpěvačku Rihhanu, za což byl i odsouzen. Eminem ve volném překladu řekl, že by ji zbil taky, upozorňuje portál Enews.

V Eminemově tvorbě se projevil i jeho rozporuplný vztah, jaký měl s vlastní matkou Debbie Mathers-Nelson. Eminem tvrdil, že byla labilní a závislá na prášcích. Ona na něj ale následně podala žalobu za pomluvu, která poté byla vyřešena mimosoudně.

Eminem byl závislý na drogách

Eminem také bojoval se závislosti na lécích a drogách, už 13 let je ale čistý. „Moje užívání drog začalo na začátku prvního alba. Nebral jsem nic těžkého, dokud jsem se neproslavil. Experimentoval jsem. Nenašel jsem lék, který bych si vybral. Tehdy jste jeli na turné a lidé vám jen dávali drogy zdarma. Chvíli jsem to zvládal. Ale pak se stalo, že se mi to příliš líbilo a nevěděl jsem, jak přestat," svěřil se Eminem pro web billboard.com.

Eminem dokázal svou závislost bagatelizovat a nějakou dobu ji skrývat, dokud se nezhoršila. „Bral jsem Vicodin, Valium a alkohol. Trochu jsem vypadl ze světa a nevysvětlil, proč jsem odešel,“ pokračoval ve své zpovědi. Nakonec se ale dokázal dostat na správnou cestu, i když se často pochybuje o tom, jestli se k návykovým látkám nevrátil.

Související články

Další články