Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Skandály České Miss neberou konce: Dluží mi ceny v hodnotě 100 000 korun, tvrdí známý český fotograf

Čerešňáková a Ditmar měli při pořádání České Miss mnoho problémů.
Zdroj: Instagram
+ Další 3 fotografie
Skandály kolem České Miss neberou konce. Redakci eXtra.cz se ozval známý fotograf Filip Matušinský a tvrdí, že vedení soutěže ho podrazilo. "Dluží mi ceny v hodnotě 100 000 korun," říká Matušinský. Jak se brání pořadatelka soutěže Eva Čerešňáková? Proběhne ročník 2018 již v klidu?

Známý český fotograf Filip Matušinský je pěkně naštvaný na vedení České Miss. „Na začátku roku vedení České Miss vyhlásilo soutěž pro fotografy. Holky neměly profi fotky, takže se fotografové zaregistrovali na web, prezentovali svou tvorbu a mohli oslovit několik semifinalistek a udělat s nimi promo focení. Před soustředěním v Tatrách měla porota z České Miss vybrat jednoho fotografa, který vybrané dívky vyfotil nejlépe, a tento fotograf se měl stát oficiálním fotografem České Miss a měl dostat ceny v hodnotě 100 000 Kč,“ říká Matušinský.

Co bylo mezi cenami? Například 10 lístků na finále, voucher na zboží v Mironetu za 30 000 korun nebo voucher na služby od Mironetu.

Tři dny před odjezdem na soustředění se Matušinský dozvěděl, že vyhrál. „Odjel jsem jen tak narychlo do Tater, kde jsem byl jen 2 dny kvůli svému časovému harmonogramu, který jsem musel komplet překopat. Tam jsem byl pozván jakoby za odměnu se bavit, ale v rámci toho mě samozřejmě poprosili, zda bych nevyfotil všechny finalistky v hotelu. Jelikož jsem tam byl 2 dny a z toho jeden jsem věnoval práci a déle jsem se vzhledem k pozdnímu oznámení mé cesty zdržet nemohl, jednalo se z mého pohledu o pracovní cestu, kterou bych si nechal jinak rozumně zaplatit. O to víc, když moje fotky samozřejmě Česká Miss použila v rámci plnění pro hotel, kde jsme byli. Nechal jsem to ale být, protože jsem si řekl, že jedno focení zdarma pro ně klidně udělám, když od nich čekám ceny za 100 tisíc,“ popisuje Matušinský.

Ditmar a Čerešňáková podle fotografa uvedli, že ihned po příjezdu na soustředění podepíšou smlouvu s Mironetem. Nestalo se tak ale. Matušinský to začal urgovat.

„Urgoval jsem to a stále mě odkazovali na to, že smlouva ještě není podepsána a že mám čekat, ale že už brzy. Mezitím jim totiž padla Prima a Mironet se asi začal cukat,“ popisuje Matušinský, jak začaly problémy. Matušinský pochopil, že Mironet se cuká, protože finále České Miss nebude vysílat Prima. „Nabídl jsem jim, že mi stačí 10 lístků na finále a jeden voucher na zboží od Mironetu v hodnotě 30 000 korun,“ říká Matušinský.

Proběhlo finále, ale Matušinský na něm nebyl. Volné lístky nedostal. A voucher už vůbec ne. „Po finále mi Čerešňáková sdělila, že fotografická soutěž byla vlastně sólo akce manažera České Miss Marka Holuba, že on neuzavřel smlouvu s Mironetem, ale že se to pokusí vyřeší sama. Jenže od Mironetu jsem nic do dnešního dne neobdržel. Jen mi řekli, že mi to zkusí kompenzovat v nějakém z dalších ročníků České Miss. Jenže já už o spolupráci s těmito lidmi nestojím. Neplní dohody, neodpovídají na maily. Nejde o blbých 30 tisíc, jde o ten přístup,“ říká zklamaný a rozhořčený Matušinský.

Na vyjádření jsme se zeptali také Evy Čerešňákové. „V některých věcech může mít pan Matušinský ze svého úhlu pohledu pravdu, nicméně chyby se staly na všech třech stranách, a to tím, že žádná ze stran, ať už Česká Miss, Mironet či pan Matušinský, mezi sebou nakonec neuzavřely konkrétní smlouvy s konkrétními finálními podmínkami. Chtěli bychom upozornit, že jeho informace jsou jednostranné a nevycházejí ze žádné platně uzavřené smlouvy,“ uvedla pro eXtra.cz.

Tomu se ale Matušinský usmívá. „Vyhlásili veřejnou soutěž. Jejich slib mohu doložit, mám dochovanou veškerou komunikaci. Vyhrát v březnu soutěž a v listopadu pořád nemít ceny? Kde to jsme. Celý ten jejich přístup mě hodně mrzí,“ říká fotograf, který vlastně zjistil, že ceny za vítězství v soutěži asi nikdy neuvidí.

Související články

Další články