Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Skandály a trpký odchod: Zahořklý Petr Koukal skončil v čele badmintonu! Strach z pomsty, zní ze svazu

Petr Koukal v roce 2014.
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie

Kontroverzní sportovec Petr Koukal (36) se po kolotočích s rozvodem s Gabrielou Soukalovou, která ho mimo jiné obvinila z podivných odtoků peněz, musel bránit i nařčením z podivností na badmintonovém svazu, jehož se stal předloni šéfem. Loni sice po útocích funkci obhájil, nyní ale dotčeně složil zbraně. „Snad nám nebude škodit,“ řekl eXtra.cz Karel Reichman, jeho velký kritik ze svazové dozorčí komise.Petr Koukal: Obvinění a obhajoba

Bývalý hráč Petr Koukal ještě loni v červnu obhájil svůj post s poměrně silným mandátem. Zajímavé je, že ho vůbec musel obhajovat, když funkční období je na čtyři roky a předsedou svazu byl teprve rok.

Předseda dozorčí rady svazu Karel Reichman ho tehdy obviňoval z toho, že měl údajně čerpat finance z nesprávně schváleného rozpočtu. Také tvrdil, že Koukal chce svaz ovládnout a obklopuje se jen lidmi, kteří jsou mu bezvýhradně loajální. Uvedl to například v rozhovoru pro Expres.cz.

Vzdal se

O to větší překvapení bylo, když Český badmintonový svaz jen pár měsíců po úspěšné obhajobě funkce letos v únoru volil nového předsedu. Petr Koukal své odstoupení oznámil na Silvestra.

„Ve svém proslovu k aktuální situaci Petr Koukal vysvětlil důvody záměru ukončit své působení na pozici předsedy ČBaS, které vyplynuly z nedůvěry v jeho činnost, ztráty motivace a z permanentního souboje mezi názory a fakty. Dále také zhodnotil úspěšné a významné úkoly, které byly za jeho předsednictví vykonány. Současně poděkoval celému týmu spolupracovníků a popřál badmintonu vše dobré,“ stojí v zápisu z valné hromady svazu ze 12. února.

Novým předsedou svazu se stal Petr Martinec.

Proč ale Koukal vůbec pouštěl funkci, kterou měl na další roky jistou a když měl slušný mandát? To asi zůstane záhadou. Na telefonáty ani esemesky nereagoval.

Ono asi působí mnohem lépe, když odstoupíte sám a všechny kolem sebe obviníte, že vám hází klacky pod nohy, než když všichni kolem vás rozhodnou o vašem odvolání. Proto expředseda Koukal svolal mimořádnou valnou hromadu, i když ji s ohledem na řadu nedostatků ve svazu svolala již předtím dozorčí rada,“ tvrdí zdroj eXtra.cz, který si s ohledem na citlivost informací nepřál být jmenován.

Podle něj Koukal postupně ztrácel podporu ve všech oblastech včetně reprezentace a vytýkáno mu mělo být údajně i financování celého sportu, které mělo být víceméně závislé jen na dotacích.

Kritik: Snad nebude škodit

Již dříve zmiňovaný Karel Reichman prý tuší, co za odchodem je. „Důvěrné zdroje tvrdí, že pan Koukal míří na NSA (Národní sportovní agentura – pozn. red.) za panem Neusserem. Proto naše obavy, aby badmintonu neškodil z této pozice,“ uvedl pro eXtra.cz.

Tato organizace už má za sebou kontroverze. Prvním předsedou NSA byl exhokejista Milan Hnilička. Musel se ale poroučet poté, co výsledky auditu našly nedostatky ve vedení státní organizace, která rozděluje dotace především na sport. Hnilička ale odmítl, že by jeho odchod souvisel s tímto problémem.

Petr Koukal se dostal do povědomí veřejnosti hlavně svým manželstvím a pak rozvodem s bývalou biatlonistkou Gabrielou Soukalovou. Zatímco ona zpětně tvrdí, že ji údajně podváděl, celou dobu s ní manipuloval a prý se na ní i obohatil, dokonce na něj i podala trestní oznámení, on vše rázně odmítl.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy