Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Skandální záměna vězňů ve věznici na Pankráci: Po podání metadonu zemřel muž!

V pankrácké věznici zaměnili vězně. Jinému dali metadon a ten pak
zemřel.
Zdroj: profimedia.cz
Věznice na pražské Pankráci čelí obrovskému skandálu. Po záměně vězňů a podání jiných léků tam zemřel mladý muž, kterého omylem poslali na léčbu metadonem, náhražku heroinu. Případ vyšetřuje inspekce.

Věznice na Pankráci čelí obrovskému skandálu. Vězeňská služba tam zaměnila dva vězně a o Vánocích jednoho z nich poslala na špatnou léčbu. Muž následující den zemřel. O případu informoval jako první deník Právo.

Zatím není jasné, jestli muž opravdu zemřel po podání metadonu, vše určí až pitva. Případem se už zabývá vnitřní kontrola Vězeňské služby i Generální inspekce bezpečnostních sborů. Muže měli ve věznici léčit tak, že mu podali substituční látku metadon, která se používá jako odvykací náhražka při závislostech na heroinu nebo morfiu. Deníku Právo to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje.

"Dozorci ale na léčbu poslali jiného vězně, než kterému byla určena,“ řekl Právu dobře informovaný zdroj. Záměna údajně vznikla tak, že vězni měli stejné příjmení. Podle mluvčí věznice Petry Kučerové muž zemřel 25. prosince. Další podrobnosti o případu ale odmítla sdělit. "Vzhledem k tomu, že událost šetří orgány činné v trestním řízení, nemůžeme k této věci nyní sdělit podrobnější informace,“ řekla Právu.

Související články

Další články