Je to několik let stará historie, ale stojí za to! Už proto, že pointa kauzy, kterou několik měsíců rekonstruovala redakce eXtra.cz, je v nedohlednu.

Patnáctiletý student Filip Č. se na přelomu let 2005–2006 spustil s učitelkou základní školy v Dolních Břežanech Zdenkou G., tehdy třiatřicetiletou kamarádkou jeho matky a sousedkou z paneláku v pražské Libuši.

Učitelku zřejmě znal nejen z nedaleké základky, ale především kvůli její údajné pověsti přítulné kantorky. Na škole byla třídní na druhém stupni a vedla kroužek basketbalu.

Filip, pověstný raubíř, který šel podle kamarádů do všeho, ale udělal, možná kvůli touze pochlubit se, zásadní chybu. Sex s kantorkou, která jej „doučovala angličtinu“, si pár nebo jen on natočil a přinejmenším jeho fragmenty se dostaly mezi kamarády a spolužáky.

„Bylo to drsné, jeden z rodičů jeho kamarádů přišel na to, co má jeho syn v mobilu, a šel to řešit, slyšel jsem, že jak s jejím manželem, tak do školy, je to zdejší persona, bývalý ligový hokejista, v té partě byli oba jeho kluci. No a ona tam krátce na to skončila,“ říká člověk (jeho identitu má redakce k dispozici) velmi dobře obeznámený s příběhem a dodává, že stížnost to údajně nebyla jediná.

Angličtinářka následně na škole v létě 2007 skončila. Iva Fisherová, tehdejší i současná ředitelka, tento výklad popírá: „Paní učitelka u nás pracovala dva školní roky, odešla o prázdninách 2007 zcela standardní dohodou. Myslím, že přecházela na jinou školu, blíže svému bydlišti. Žádné problémy jsme neřešili,“ ale na přímý dotaz, zda náhodou v té době opakovaně neřešila podnět týkající se nadstandardního kontaktu učitelky s žáky, zaraženě do telefonu odvětila: „A to se bude řešit teď?“

Zajímavé také je, že na pečlivě vedeném webu školy chyběly dvě výroční zprávy týkající se právě tohoto období. Po intervenci redakce je škola minulý týden na web umístila.

„Vztah jsem s ním měla, ze školy jsem odešla, protože jsem sehnala lepší práci. Trvalo to asi tři měsíce,“ připouští dnes už bývalá kantorka, která se o pár let později rozvedla, a dodává, že to byl jediný její sexuální vztah s mladistvým a manžel, kterému před rozpadem manželství porodila druhé dítě, o jejích hrátkách se sousedovic synem v průběhu poměru samozřejmě nevěděl. Na rozdíl od milencovy matky, o které tvrdí, že o vztahu celou dobu věděla a byly přítelkyně. Opakovaně se však vyhnula odpovědi na otázku, zda je pravda, že byla zároveň sousedkou rodiny.

Moc jí ale nevěříme zejména to, že Filip byl jediný. Redakce eXtra disponuje i dalším z řady zajímavých svědectví z okolí domu v ulici V Rohu v Libuši, kde se nezvyklý trojúhelník odehrával. Hovoří jeden z tehdejších kamarádů a sousedů Filipa (redakce zná jeho identitu a zpověď má, tak jako všechny divokém případu, jak se později ukáže, pečlivě zdokumentovánu): „Naprostý hovado, šel do všeho, super kluk, o tom vztahu ví tady hodně lidí, Fíla se motal okolo freestyle závodů na kolech, tíhli jsme k němu taková větší parta, pančelka nás tehdy hodně ochotně vozila na různé akce, a že po nás normálně startovala, bylo běžný. Vědělo se to o ní, my to brali jako super bonus, nebylo nám nikomu víc jak sedmnáct a Fíla měl prostě hustou babu, která se toho nebála.“

A nešlo zřejmě ani o jediný obrazově zaznamenaný úlet kantorky. Další člověk, tentokrát z novinářské branže, redaktor a pamětník, nám písemně potvrdil, že měl v rámci svého zaměstnání před sebou video stejné ženy, o které píšeme, na kterém má styk s mladistvým, ale jiným, neb byl snědý a zřejmě se jednalo o cizince nebo Roma.

Podobné kantorské fotoprůšvihy zná z poslední doby celý svět. Nedávno jsme psali o údajném studentovi (16) a atraktivní šestadvacetileté argentinské učitelce, která až na pornowebu zjistila, že si „ji“ někdo natočil při sexu pomocí iPhonu. Zaujala vás i čtrnáctiletým žákem v kabinetě znásilněná učitelka z Walesu, ale redakční numero uno je stejně černá mamba, učitelka z amerického Texasu, která předvedla studentovi klínový tanec a bořila mu hlavu mezi nohy.

Případ její české verze ze základky z Dolních Břežan budeme dále sledovat.

Už proto, že její tehdejší milenec zřejmě nebyl jejím jediným. Každopádně pro něj byla ona určitě jednou z posledních. Krátce po žhavém sexu s učitelkou totiž za velmi podivných okolností zahynul.

Sledujte eXtra.cz, bude to ještě hodně zajímavé…

Poznáváte osoby na fotografiích? Znáte životní příběh studenta nebo jeho učitelky, které vidíte na fotografiích? Napište nám na redakce@extra.cz. Za anonymitu ručíme!