Podle obžaloby Nečasová, dříve Nagyová, jako někdejší šéfka Nečasova kabinetu zneužila pravomoci a nechala sledovat manželku svého tehdejšího milence Radku Nečasovou. Když to prasklo, kauza vedla k pádu vlády i Petra Nečase. Státní zástupce navrhoval pro Nečasovou 3,5 roku v base.

Spolu s ní byli obžalováni tři vysoce postavení funkcionáři Vojenského zpravodajství. Všechny dnes soud zprostil jakékoli viny. Podle důstojníků žalobce nepředložil ani jeden důkaz o rozkazu ke sledování ze strany Nečasové, která byla k takovým úkonům nekompetentní. Představitelé rozvědky Ondrej Páleník, Milan Kovanda a Jan Pohůnek u soudu tvrdili, že rozkaz ke sledování dostali z nejvyšších míst, a to proto, aby prověřili podezřelý pohyb kolem manželky premiéra, který by snad mohl nést nějaké bezpečnostní riziko pro stát.

Podle státního zástupce ale tím klíčovým důkazem byly odposlechy, které u soudu zazněly v minulých týdnech a jejich úryvky se dostaly i prostřednictvím médií na veřejnost.

Nečasová si verdikt soudu dnes poslechnout nepřišla, dozví se ho tedy až od svého advokáta. Rozsudek není zatím pravomocný.