Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Skandální náborové video na VUT v Brně! Feministky se proti němu bouří, je prý sexistické!

V Brně budou holky pojídat vaše piškotky.
Zdroj: YouTube

Vysoké učení technické v Brně se snaží nalákat nové studenty na tuto školu poněkud zvláštním způsobem. Nechali vytvořit video s názvem Vlk z VUT, které se snaží parodovat film Vlk z Wall Street. Je tam fiktivní student, kterého obletují pěkné holky, protože to se vám bude očividně dít, pokud půjdete studovat Vysoké učení technické. A ty holky se budou i prát o piškoty, co budete pohazovat na ulici. Nebo tak něco.

Není tedy příliš divu, že se proti tomuto klipu bouří feministky. Když začaly protestovat, že je klip sexistický a zobrazuje neúctu k ženám, na facebookovém profilu se už museli bránit také samotní zástupci školy: "Je to parodie, takže, prosím, trochu nadhledu a pochopení pro vtip a nadsázku, děkuji."

"Nestačí, že fiktivní student Vlček je obklopen kráskami v bikinách, ale tyto krásky se ještě navíc snaží chytit do úst Vlčkem vyhozený piškot, aby bylo zřejmé, že jsou to dobře vycvičené feny, které soupeří o pánovu přízeň," píše například Lucie Jarkovská, socioložka učící genderová studia a sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Nelíbí se jí také, že veřejná vysoká škola financovaná z veřejných peněz dělá hrdinu inspirovaného Jordanem Belfortem, který si vydělával miliony dolarů nezákonnými praktikami, spekulacemi a byl závislý na drogách a sexu. A také má problém se scénou, kdy si hrdina Vlček užívá s dívkami ve vířivce, zatímco konzultuje něco s pedagogem přes tablet. "Pedagog veřejné školy se musí prostě přizpůsobit silnějšímu, dravějšímu a bohatšímu a prokázat mu úctu a náležitý obdiv pomlasknutím nad dámským doprovodem. Klip tedy degraduje nejen ženy, ale i akademickou obec a vůbec hodnotu vzdělání jako takovou," říká Lucie Jarkovská.

Co si o klipu myslíte vy?

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy