Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Skandální kniha o Karlu Svobodovi přilákala řadu hvězd: Křest zdrcující kritiky Venduly si nenechali ujít Slováček ani Petr Janda

Petr Janda, Petr Klein Svoboda a Felix Slováček na křtu knihy o Karlu Svobodovi Žít.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Pavel Dvořák
+ Dalších 6 fotografií
UVEDENÍ

Ani podle někoho nemístná či přehnaná kritika Venduly Pizingerové (51) neodradila známé osobnosti, aby se zúčastnily křtu knihy Žít o Karlu Svobodovi. Kdo přišel podpořit jeho syna Petra? Podívejte se na fotogalerii eXtra.cz.

Karel Svoboda: Kontroverzní kniha

19. prosince už to bude 85 let od narození hitmakera Karla Svobody, 28. ledna se pak dočkáme smutného výročí 17 let od chvíle, kdy spáchal sebevraždu zastřelením. Pak co do počtu smutečních hostů následoval pohřeb desetiletí. K příležitosti nedožitého jubilea otce jeho syn Petr Klein Svoboda vydal rozsáhlou knižní monografii Žít, která mapuje celý život jeho tatínka.

Vydání knihy vzbudilo velké kontroverze. Přestože z větší části je o hezkých věcech a práci výborného hudebníka, Petr Klein Svoboda si také vůbec nebere servítky a přináší tvrzení o tom, jak se chtěl otec rozvádět se svou druhou ženou, jen na to už neměl sílu (kvůli těmto informacím autor těchto řádků hovořil s Karlem Svobodou dva dny před jeho smrtí a překvapilo ho, jak tento jindy pohodář zprávu vyvracel v nevídané křeči). V knize jsou i další šokující informace týkající se jeho „macechy“ Venduly Pizingerové. Ta se již nechala slyšet, že se k tomu dnes ani nikdy jindy nebude nijak vyjadřovat.


Vendula Pizingerová terčem kritiky

Objevují se tací, kteří za každou cenu brání Vendulu s tím, že i kdyby vše v knize byla pravda, je to stará záležitost a „nevlastní syn“ Petr měl podle nich raději mlčet a historii znovu nevytahovat na světlo. Jiní mu vůbec nevěří a třetí skupina, které nepadla vdova do oka, zase s obsahem knihy souzní.

Jenže tato mediální kontroverze měla samozřejmě vliv i na účast hostů na křtu knihy. Jistě by jich přišlo víc, ale někteří mohli mít obavu, že by tím byli spojování s „haněním vdovy“, což vnímali jako riziko.

I tak se objevila zajímavá škála hostů. Nechyběli například Petr Janda, Felix Slováček, Marcela Holanová, Milan Drobný, Zdeněk Troška nebo Anife Vyskočilová a mnoho dalších méně či více mediálně známých osobností.


Marcela Holanová: S Karlem a Šiškou to byla nejkrásnější část života

„Pro mě je rodina Karla jako moje vlastní. Jeho děti znám odmala. Můj syn si s nimi hrál, já s jejich Jájou řádila v bazénu, svěřovala se mi se svými holčičími starostmi. Měli jsme se opravdu všichni rádi,“ svěřila se eXtra.cz Marcela Holanová, která na akci dorazila s partnerem Bobem.

Letní rozhovor s Marcelou Holanovou:


Jsem proto opravdu moc šťastná, že mě Petr oslovil, že jsem mohla knihu křtít. Karla i jeho první ženu Šišku jsem měla strašně ráda, jezdila jsem tam jako domů. Bylo to nejkrásnější období mého života,“ dodala.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy