Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Skandál ve Velké Británii: Lidem z jiných zemí Evropské unie ZAKÁZALI VOLIT

+ Další 4 fotografie
Eurovolby 2019
Evropané volí nové složení Evropského parlamentu. Aspoň ti, které nevypoklonkovali z volební místnosti. Přesně to se stalo ve Velké Británii občanům jiných zemí Evropské unie. Ačkoliv mají v ostrovním království trvalý pobyt a k volbám se řádně zaregistrovali, komisaři je arogantně poslali tam, odkud přišli!

Po brexitových tahanicích, jimiž si Velká Británie uřízla pořádnou ostudu, řeší za lamanšským průlivem další skandál. Stovkám lidí totiž komisaři zabránili odevzdat hlas v probíhajících volbách do Evropského parlamentu.

Stalo se tak navzdory tomu, že poškození měli trvalý pobyt v zemi a k volbám se řádně zaregistrovali. Dostali dokonce potvrzení, že je všechno v pořádku a k volbám mohou přijít.

Přesto je z volebních místností posílali pryč s tím, že si mají volit ve své mateřské zemi. Dotyčným totiž chyběl formulář, o němž jim však nikdo neřekl a nebyl k mání ani v samotných hlasovacích místech.

„Zabránili mi odvolit, protože jsem nevyplnil formulář, o kterém jsem vůbec nevěděl a nikdo mi o něm neřekl. Ještě podivnější je však fakt, že jsem obdržel informaci o tom, že nic víc není potřeba a jsem k volbám zaregistrovaný. Tohle je prostě příšerné,“ napsal jeden z odmítnutých voličů Maciej Paprocki na Twitter.

Spojenému království teď hrozí žaloby za protiprávní jednání, podle expertů se totiž jedná o jasnou diskriminaci. Voliči by mohli požadovat po státu odškodnění.

Britové původně neměli v letošních volbách hlasovat vůbec, protože brexit měl být dávno u konce a země pryč z Evropské unie. Jenže se tak nestalo. I kvůli tomu v pátek skončila premiérka Theresa May v čele britských konzervativců, z vlády odejde, až se najde její nástupce.

Mohlo by vás zajímat

Další články