Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Skandál ve StarDance s utajenou minulostí Jiřího Dvořáka: Zlobí se i soutěžící!

Zdroj: archiv ČT
+ Další 4 fotografie
AFÉRA
Jak web eXtra.cz již před více než týdnem jako první informoval, s taneční minulostí možná největšího favorita na vítězství v letošní StarDance Jiřího Dvořáka (51) se to má úplně jinak, než se od začátku snažil se svou tanečnicí tvrdit. Závodně tančil a měl jednu z nejvyšších výkonnostních tříd, které lze dosáhnout. Podle našich informací se v zákulisí neřeší nic jiného a horečně to probírají i další tanečníci a tanečnice ze soutěže!

„Celá ta aféra vypukla před více než čtrnácti dny po jednom větším večírku StarDance Nevím proč, asi to tam někdo přitáhl, ale štáb ani účinkující od té doby pomalu neřeší nic jiného. A i když někteří to berou v pohodě, jsou tací, kteří jsou naštvaní, že se to tajilo a tají Že by mělo být fér, aby se to divákům naplno řeklo. Doteď se dal prostor jen tvrzením, že kdysi trochu tančil nebo dokonce, že chodil jen do tanečních,“ dozvěděla se naše redakce z důvěryhodného zdroje ve StarDance.

Z pochopitelných důvodů nikdo z účastníků televizní taneční soutěže nechce se svou nespokojeností vyjít veřejně. Pořad je vnímán jako milý a nekonfliktní a na toho, kdo by osobně do médií označil účast Jiřího Dvořáka za minimálně problematickou by se produkce nejspíš začala dívat skrz prsty s tím, že StarDance kazí pověst.

Chlopčík to potvrdil

„Ale je fakt, že se to řadě lidí nelíbí. I těm, co lidé mají rádi z obrazovek,“ dodal náš informátor.

O tom, že čert Uriáš z Anděla Páně v mládí házel bokem intenzivně jsme již psali Naši informátoři hovořili o nejvyšších výkonnostních třídách A a M, Blesk nyní přišel s tvrzením, že šlo o třetí nejlepší třídu B, což potvrdil i porotce Zdeněk Chlopčík, který se to prý dozvěděl před začátkem StarDance. Podle některých to nevadí, protože se tanec za uplynulých 35 let změnil, jiní to vidí jako velkou konkurenční výhodu.

Není to fér?

„Srovnávání úrovně a odvolávání se na úroveň tříd před 35 lety považuji za velmi problematické. Situace byla tehdy jiná,“ napsal nám prezident Českého svazu tanečního sportu Petr Odstrčil s tím, že v minulosti šlo jen o zájmovou uměleckou činnost a až později se ze společenského tance vyvinula nová taneční disciplína.

Ale je tu i protinázor. „Třída B už je velmi solidní úroveň. Aby se tanečník na tuto metu dostal, musel trénovat minimálně dvakrát, třikrát týdně v tanečním klubu pod vedením trenéra. A aby se protančil do třídy B, pak pravidelně o víkendech soutěžil,“ uvedl pro Blesk bývalý špičkový tanečník Tomáš Gebert. „Pan Jiří Dvořák je sympatický, elegantní chlapík. Není profesionál, nicméně už před pětatřiceti lety měl procvičené, zažité kroky a sestavy ve standardních i latinsko-amerických tancích. Soutěžit tak s lidmi nepolíbenými tancem mi proto nepřipadá úplně fér,“ dodal.

Související články

Další články