Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

SKANDÁL VE STARDANCE? Jiřího Dvořáka obviňují ze zatajování minulosti. Co on na to?

Zdroj: archiv ČT
+ Další 4 fotografie
STARDANCE
Z Kavčích hor k nám doputovaly docela závažné informace, podle nichž by měl mít jeden z favoritů letošní řady StarDance proti jiným obrovskou výhodu. Z ověřování zpráv se stalo pomalu detektivní pátrání. Co se nám podařilo zjistit?

„Jiří Dvořák nemá ve StarDance co dělat! V zákulisí se to docela dost řeší. To, že na gymnáziu závodně tančil, se docela ví, ale měl mít dokonce nejvyšší výkonnostní třídy, M a A, patřil k nejlepším v republice. Fakt mají takoví lidé tančit jako amatéři v taneční soutěži?“ dozvěděli jsme se ze štábu a informace, že takové věci se mezi lidmi zapojenými do StarDance skutečně řeší, nám potvrdil i další důvěryhodný televizní zdroj.

Jen pro představu: Pokud by to byla pravda, patřil by v dospívání herec Jiří Dvořák skutečně k absolutní špičce u nás. „Tehdy mělo emko jen pětatřicet lidí v republice,“ dozvěděli jsme se z kruhů sportovního tance.

Avšak jestli by to byla ve StarDance výhoda, na to se názory různí. Někteří tvrdí, že obrovská, jiní, že nepatrná, že za pětatřicet let se mu muselo všechno vykouřit z hlavy a navíc i samotný tanec se naprosto změnil. „Ten tehdejší proti dnešnímu působí jako okresní přebor,“ řekl nám prezident Svazu učitelů tance Jiří Podzimek.

Změna názoru

Reakce samotného Jiřího Dvořáka na dotaz, zda skutečně dotyčné třídy jako mladý tanečník měl, byla stručná. „Neměl,“ odpověděl na naši zprávu. Proč pak ale Právu říkal před pěti lety následující slova? „Společenský tanec miluju, ale když mě oslovili do soutěže StarDance, musel jsem to odmítnout právě proto, že bych měl výhodu, a to mi připadalo hloupé,“ tvrdil tehdy představitel čerta Uriáše ze dvou dílů Anděla Páně.

„To jsem řekl, protože jsem tehdy netušil, že žádná výhoda neexistuje. Děkuji Vám za Váš čas a s případnými dotazy se obraťte na vedení pořadu a mne už prosím nekontaktujte,“ odpálkoval nás slušně Dvořák, který o sobě před začátkem soutěže tvrdil, že se kdysi jen lehce hýbal.

Jeho taneční partnerka Super.cz dokonce vtipně řekla, že chodil jen do tanečních, takže má jen základy několika tanců. Obojí by kdekdo mohl vnímat jako bagatelizování Dvořákovy závodní taneční minulosti.

Pátrání pokračuje

Naše zdroje si i při opakovaném ověřování jejich slov za svými tvrzeními stojí. „Opravdu se to v zákulisí řeší,“ tvrdí. Avšak jeden z porotců Zdeněk Chlopčík to odmítá. „To je nesmysl. Je to úplná blbost. Znám i ty tanečníky, kteří třídu M měli. Kdyby ji měl i Jiří Dvořák, ani by nemohl tancovat ve StarDance. Určitě ji ale neměl. Vůbec se tím nemusíte zaobírat,“ prohlásil pro eXtra.cz razantně.

Česká televize slíbila zodpovědět na e-mailem zaslané otázky k tématu, ani za pár hodin do uzávěrky tohoto článku se jí to ale nepodařilo. Druhý den poslala vyjádření, v němž bohužel na většinu položených otázek vůbec neodpověděla. „Není žádným tajemstvím, že se Jiří Dvořák před pětatřiceti lety věnoval společenskému, nikoli sportovnímu tanci. (herec přitom sám potvrdil, že jde o to samé, jen tanec prošel změnou pojmenování – pozn. red.). Odborná porota StarDance zná ‚taneční historii‘ každého páru a při svém hodnocení ji bere v potaz,“ uvedl za Českou televizi PR specialista Daniel Maršalík.

Protože jsme si však ověřili ve svazu sportovního tance (kde mimochodem drb o výkonnostních třídách Jiřího Dvořáka také koluje), že neexistuje žádný archiv, v němž by se mohlo s definitivní jistotou dohledat, jak to před pětatřiceti lety s charismatickým hercem bylo, nezbývá než mu důvěřovat a držet mu i v dalších kolech palce.

Související články

Další články