Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Skandál v televizi: Proč natočili podvržený dokument o Praze, který ukazuje naše hlavní město plné zlodějů a podvodníků?

Proč si zrovna tenhle slavný dokumentární kanál dovolil natočit podvrh
o Praze?
Zdroj: Profimedia.cz

Ten pořad se jmenoval Město podvodů a vysílal se na slavném dokumentárním kanále National Geographic. Moderátor Connor Woodman se vypravil do našeho hlavního města, aby se přesvědčil, co je na tom pravdy, ohledně špatné pověsti Prahy u zahraničních turistů.

Obvykle se o nás říká, že vás taxikáři natáhnou, lidi vás okradou v tramvaji a dávají se u nás dvojité ceny. Je to sice pravda, ale jen částečně. U nás je totiž problém stejný jako všude jinde v evropských městech. To samé se děje v Paříži nebo v Londýně.

Moderátor tedy vyzkoušel všechny pražské nástrahy, jízdu v taxíku, návštěvu nočního Václaváku a pánského klubu, kupoval jídlo na ulici. Všude ho ošidili nebo okradli. Nakonec ale vyšlo najevo, že vše bylo jen nahrané a zloději a podvodníci a jiné pochybné existence, kteří se potloukali Prahou, byli jen najatí figuranti a komparz.

Video si totiž proklepla pražská kriminálka a National Geographic má z ostudy kabát. Ve včerejších zprávách na Primě se ke skandálu vyjadřovala i mluvčí českého vysílání kanálu Lada Dobrkovská a pronesla opravdu zajímavou řeč, citujeme ze Zpráv FTV Prima: „National Geographic nechce přicházet k divákovi s nějakou informací, která má zaujmout na základě nějakého… jako absurdního problému jako. My se snažíme k těm lidem jít s fakty, s věcmi, které jsou maximálně pravdivé. Nemyslím si, že se nadále něco takového bude natáčet nebo dávat, jako určitě ne u nás v Čechách. I na základě toho, co se teď stalo,“ zasmála se na konci svého pomateného vyjádření.

Přeložíme vám to do normální češtiny. Connor Woodman potřeboval něco šokujícího pro vysokou sledovanost, tak si to vymyslel, produkce ví, že má průšvih, tak už raději do českého vysílání nic takového nepustí.

Bohužel ke smůle Connora i tvůrců pořadu je tohle jednání protiprávní a česká policie si tohoto povedeného moderátora hodlá pěkně podat. A když byl požádán o vysvětlení, řekl podle mluvčí pražské policie Jany Rösslerové, že není k sehnání, neboť je pracovně po celém světě, tak ať si ho najdou.

Budiž mu tedy po vůli, jelikož kriminálka požádala rovnou Interpol a ten ho bude mít hned. Že mu to stálo za to.

Související články

Další články