Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Skandál v nižší fotbalové soutěži: Hráč po vymyšlené červené kartě odmítl opustit hřiště, rozhodčí zápas ukončil

fotbal
Víkendový zápas nižší pražské fotbalové soutěže mezi Střešovicemi a 1999 Praha skončil předčasně kvůli málo vídané situaci. Rozhodčí zcela nesmyslně vyloučil hostujícího hráče, který si to ale nechtěl nechat líbit a odmítl hřiště opustit. Rozhodčí poté utkání ukončil.

Sobotní zápas pražské fotbalové 1. A třídy se vyhrotil v úplném závěru prvního poločasu. Hostující hráč Michal S. nejprve dostal ve vápně soupeře při souboji úder do nosu. Rozhodčí Jakub P. tento souboj jako faul nevyhodnotil a hra pokračovala. O chvíli později pískl nedovolený zákrok hostujícímu obránci a na to Michal S. reagoval slovy: „Počkej, tohle pískneš a tamto ne. Mám zlomenej nos, to snad není možný.“

Rozhodčí mu pak, k překvapení všech včetně diváků a domácích hráčů, ukázal červenou kartu. Na dotazy hráčů hostů, proč za upozornění o vlastním zranění dostává Michal S. červenou kartu, když předtím nebyl nijak napomínán, rozhodčí nevěděl, co říct. Pak začal tvrdit, že Michal S. při komunikaci s ním používal sprostá slova, údajně řekl dvakrát „ty vole“. To ale nepotvrdil nikdo další z přítomných, včetně lajnových rozhodčích.

Vyloučený Michal S. ani jeho spoluhráči se s červenou kartou nechtěli smířit. Michal S. odmítal opustit hřiště a snažil se přesvědčit rozhodčího, aby verdikt změnil na žlutou kartu, protože nesmyslným verdiktem degraduje zápas druhé pražské nejvyšší soutěže a hrubě poškodí jeho tým.

„I v derby pražských S rozhodčí rozhodnutí změnil a z červené karty byla jen žlutá, takže to přece jde,“ prosili hráči 1999 Praha rozhodčího Jakuba P. Ten ale nechtěl o změně rozhodnutí ani slyšet, nechtěl zřejmě připustit svou zjevnou chybu. Po asi pěti minutách dohadů zápas ukončil, paradoxně v momentu, kdy vyloučený Michal S. opustil hřiště a odcházel pryč. Po zápase odjel do motolské nemocnice, kde lékaři potvrdili, že se skutečně jedná o zlomený nos.

Celá kauza se bude řešit před disciplinární komisí. Podle informací redakce je právě rozhodčí Jakub P. jejím častým návštěvníkem, kdy musí vysvětlovat kontroverzní rozhodnutí v utkáních, která řídí. „Je smutné, když rozhodčí zkazí víkendovou zábavu 22 lidem na hřišti, divákům a všem ostatním. Přitom doposud byly výkony rozhodčích výborné, tohle nás strašně mrzí,“ prohlásil jeden z hráčů týmu 1999 Praha. Disciplinární komise může zápas kontumovat ve prospěch Střešovic, což je reálné, ale existují i další varianty. V ty doufá tým 1999 Praha, který po utkání poslal oficiální protest na Pražský fotbalový svaz.

Související články

Další články