Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Skandál v Českých Budějovicích: Děti na základní škole natáčely sexuální videa

policie
Jihočeští kriminalisté se zabývají skutečně neobvyklým případem. Na jedné ze základních škol v Českých Budějovicích žáci natáčeli sexuální videa. Ačkoliv nezobrazovala přímo sex, byla velmi explicitní. Jeden ze studentů video umístil na internet, čímž na něj strhl pozornost policie.

Všichni aktéři v případu jsou nezletilí, a proto se k němu nechce vyjadřovat policie, škola ani město jakožto zřizovatel. „Mohu pouze potvrdit, že kriminalisté prověřují případ na jedné z českobudějo­vických škol. Vzhledem k okolnostem případu a věku nebudeme poskytovat další informace,“ uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Podle informací serveru idnes.cz děti ve škole v Českých Budějovicích nahrávaly videa opakovaně a v některých případech šlo o velmi intimní záběry. Žáci dokonce jedno z videí na telefon natočili při hodině, na kterou se nedostavil suplující učitel.

Českobudějovický náměstek primátora pro školství Viktor Vojtko uvedl, že se o události dozvěděli a policii poskytli součinnost. Ředitel školy, kde videa vznikala, se k případu vyjadřovat nechtěl. „Musíte se obrátit na policii,“ uvedl. V jeho škole by přitom žáci neměli telefony vůbec používat, omezení si vyžádali samotní rodiče.

Související články

Další články