„Jsem si na sto procent jistý, že chlapce přinesli už mrtvého,“ tvrdí otec dítěte Milan Orna. Zdrcený tatínek to uvedl pro Mladou frontu Dnes, která na případ upozornila jako první.

Od porodu přitom mělo uběhnout jen 19 hodin. Příčina úmrtí zatím není známa. Bylo dítě opravdu již mrtvé, nebo je to jen otcova verze?

„Než policie případ vyšetří, nemůžeme se detailně vyjadřovat,“ uvedl pro portál eXtra.cz tiskový mluvčí nemocnice Petr Balek a dodal: „V současné době bohužel nelze předjímat či jakkoliv spekulovat o příčinách úmrtí novorozence v případě, který zmiňujete, než bude ukončeno vyšetřování této události Policií ČR, jak je standardně běžné v takových případech. Naše nemocnice poskytla veškerou součinnost Policii ČR a dalším orgánům činným v této záležitosti. Z těchto uvedených pochopitelných důvodů, abychom jakkoliv eventuálně neovlivňovali průběh vyšetřování, se nebudeme k této záležitosti vyjadřovat. Z lidského hlediska nás tato událost velmi mrzí, soucítíme s rodinou a uděláme všechno, aby byl tento případ řádně prošetřen.“