Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Skandál s minulostí Jiřího Dvořáka: Česká televize to nezvládla, divákům tajila pravdu!

+ Dalších 9 fotografií
GLOSA
GLOSA: Už druhý týden po odhalení serveru eXtra.cz, který přišel s tím, že finalista StarDance Jiří Dvořák (51) nejenže závodně tancoval, ale navíc měl mít i vysokou výkonnostní třídu, takže rozhodně nebyl žádný obyčejný amatér, se aféra rozebírá ze všech stran. Podle mě je hlavním viníkem Česká televize, ale ani sám herec v tom není nevinně!

Abychom si stručně připomněli, o co jde: Jiří Dvořák měl podle všech dostupných informací v mládí závodně tančit až tak dobře, že několikrát týdně trénoval a o víkendech běhal po soutěžích, díky nimž si postupně zvyšoval kvalifikaci. Takže všechny standardní i latinsko-americké tance má pravděpodobně zažité, byť se v nich nějaké prvky za ta léta určitě změnily.

Zkušenost s tancem je na něm vidět. Snad všichni si museli všimnout toho, jaké má vlohy a jak mu to parádně jde, což patrně nebude tím, že by se každý tanec začínal učit teprve na začátku týdne. A i mezi soutěžícími to už tak vře.

Matení lidí

Diváci se ovšem po spuštění letošního ročníku StarDance dozvěděli jen to, že majitel charismatického hlasu a na konci každého vystoupení i tiku v jednom oku trochu tančil v mládí, že je ale všechno dnes úplně jinak. Jeho tanečnice dokonce vtipně poznamenala, že kdysi chodil do tanečních. To jako vážně?

Nikde ale nepadlo žádné slůvko o tom, že se tanci věnoval tak intenzivně, až má proti ostatním hvězdným hostům nespornou výhodu.

Naše zdroje původně mluvily o těch nejvyšších třídách, na to nám umělec odepsal, že takové neměl. Už ale necítil potřebu uvést všechno na pravou míru, což bychom asi očekávali od člověka, co nemá důvod nic skrývat a v čem záměrně mlžit. Naopak nás po slušných otázkách se stejnou slušností poslal někam. I to svědčí o tom, jak k tomu od začátku přistupuje: hlavně nic otevřeně neříct!

Média nyní přišla s tím, že ve skutečnosti měl mít jen o něco málo nižší třídu s označením B, což deníku Blesk potvrdil i porotce Zdeněk Chlopčík. „Byl jsem o tom informován ještě před startem StarDance,“ uvedl. Nám předtím řekl, že kdyby měl soutěžící dvě nejvyšší výkonnostní třídy, nemohl by v pořadu působit. Platí to i pro béčko?

Co ČT tajila?

Na tom všem by ještě nebylo nic tak moc zvláštního. Je fajn, že porota i slovy mluvčího televize info o Dvořákovi dostala. Aspoň že tak.

Ale co divák? Všiml si snad někdo někdy, že by v přímém přenosu opakovaně tyto informace zazněly? Slova „Dámy a pánové, na parket přichází Jiří Dvořák, který v mládí v tanci závodil a patřil k nejlepším, takže slovům o tom, jak se všechno musí učit jako začátečník, vůbec nevěřte“ nikde nezazněla. Naopak jako někdejší gymnazista by fanouškům StarDance podsouval, jak je všechno náročné, jak to skoro nedává, sotva se to zvládne naučit a podobně.

Přitom se tvůrci pořadu stále ohánějí tím, že i když porota má vliv na to, kdo postoupí a kdo ne, pořád jsou stejně důležití diváci. A ti tentokrát zůstali ošizeni. Neměli dostatek informací pro to, aby mohli učinit rozumné rozhodnutí.

Takže pokud v sobotu vyhraje finále Uriáš z Anděla Páně, na patře kvůli soutěži hodně lidem nadlouho ulpí nepříjemná pachuť…

Mohlo by vás zajímat

Další články