Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Skandál s Czech Castingem: První prohlášení devíti obviněných. Jak se brání?

Natáčení lechtivých scén (ilustrační foto).
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
REAKCE
Do redakce eXtra.cz dorazilo prohlášení společnosti Netlook, jejíž jednatel a zaměstnanci byli obviněni v kauze Czech Casting. Policisté jim kladou za vinu znásilnění, obchodování s lidmi a sexuální nátlak. Jak se devět lidí, z nichž šest je ve vazbě, nařčením brání?

Od začátku věděly, co točí

Předně odmítají, že by se kdykoli dopustili něčeho nezákonného.

„Při výrobě a distribuci erotického materiálu se nikdo ze společnosti Netlook ani ze spolupracujících osob nedopustil žádného protiprávního jednání. Proces vytváření erotických fotografií a videí funguje ve všech zemích světa stejným způsobem,“ začíná rozsáhlý text.

„Herečky byly předem řádně poučeny o povaze materiálu, jeho distribuci a byla s nimi uzavřena písemná smlouva obsahující ustanovení, že předvedení uměleckého výkonu spočívá převážně v předvedení sexuálních, erotických či pornografických úkonů,“ tvrdí zástupci společnosti.

Reagují tak na tvrzení, že řada dívek ani pořádně neměla vědět, co za brigádu že to vlastně budou dělat, a když to konečně měly zjistit, bylo podle nich už pozdě. To je ale podle Netlooku nesmysl.

Standardní byznys

Dle jejich slov šlo o zákonný obchodní vztah mezi dospělými herečkami a firmou a o žádném nátlaku nemůže být řeč.

„Za focení a natáčení obdržela každá herečka dohodnutou finanční odměnu. Většina z nich měla zájem natočit více materiálů a účastnit se dalších projektů s erotickou tématikou. Vše probíhalo v profesionálním ateliéru. Nejprve byl s herečkami natočen rozhovor, kde byly detailně dotazovány. Následovalo focení a pak případně natáčení,“ popisují průběh natáčení.

Mohly odejít

Kdyby prý kterákoli z dívčin chtěla s produkcí seknout, mohla podle nich v jakékoli chvíli odejít.

„Během focení a natáčení měly herečky k dispozici své osobní věci, včetně mobilních telefonů. Herečka tak mohla kdykoli komukoli zavolat, komukoli z produkce sdělit svůj nesouhlas, případně sama focení či natáčení ihned ukončit. Stejně tak mohla každá z hereček natáčení kdykoli volně a zcela dobrovolně opustit,“ dušuje se štáb.

„To se také stávalo. Řada hereček ukončila produkci již ve fázi focení, což lze prokázat z videozáznamů, které má policie k dispozici,“ brání se skupina.

Poškozené ani nepíply

Žádná z několika málo hereček, které nyní tvrdí, že byly pod nátlakem, nesdělila svůj nesouhlas. To lze opět prokázat prostřednictvím videozáznamů,“ upozorňují autoři prohlášení. Všechny video záznamy prý kriminalisté zabavili a obhajoba se nyní obává, aby pro její účely některé materiály nebyly „ztraceny“.

I když jde o erotický byznys, Netlook si stojí za tím, že všechno bylo na nejvyšší úrovni.

„Produkce společnosti Netlook je plně profesionální, dodržující platné zákony a zachovávající veškeré mezinárodní standardy výroby erotického materiálu Castingy jsou navíc pouze malou částí produkce společnosti, která má kromě toho celou řadu dalších projektů nejen v oblasti erotiky, ale i např. v IT,“ překvapují.

Již brzy si přečtěte druhou část prohlášení Netlooku, jejíž jednatel a někteří zaměstnanci skončili ve vazbě.

Související články

Další články