Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

SKANDÁL POKRAČUJE: Facebook přesně ví, komu voláte a co píšete v SMS!

Facebook čelí snad největším problémům od svého vzniku. Kvůli úniku soukromých dat uživatelů a jejich následnému zneužití společností, která ovlivňovala americké volby a údajně i volby v Česku, zažívá odliv slavných osobností. Ty volají po tom, aby si i další lidé rušili účty na populární sociální síti. Teď ale přišlo další odhalení. Firma měla několik let shromažďovat detailní informace o vašich telefonátech i SMS zprávách!

Největší sociální síť světa Facebook je v pořádných trablech. Kvůli únikům soukromých dat je v posledních dnech pranýřována. Špičky společnosti sice slibují, že se to nebude opakovat. To ale zřejmě nebude nic platné. Teď totiž došlo k dalšímu šokujícímu odhalení.

Po několik let, konkrétně od vzniku aplikace Facebook Messenger, měla firma shromažďovat podrobná data o vašich telefonátech. Pokud jste odsouhlasili podmínky, bez čehož aplikace nefunguje, do Facebooku z vašeho telefonu rovněž proudila data o SMS zprávách, které jste odeslali i přijali.

Tento znepokojující zásah do soukromí se podle organizace Ars Technica týká pouze uživatelů smartphonů s operačním systémem Android. Majitele mobilů iPhone tímto Facebook neohrozil, vděčit za to mohou přísnějším bezpečnostním pravidlům společnosti Apple pro vývojáře.

Akcie Facebooku v posledních dnech padají raketovým tempem ke dnu. A slavné osobnosti vyzývají, aby si ho lidé zrušili. Co vy, zůstanete na sociální síti, anebo jí dáváte také sbohem?

Mohlo by vás zajímat

Další články